Film na weekend: "Polowanie"

Film na weekend: "Polowanie"
(fot. Mat. dystrybutora / youtube.com)
2 miesiące temu

Pracujący na prowincji nauczyciel zostaje niesłusznie oskarżony o molestowanie seksualne małoletniej podopiecznej. W jednej chwili szanowany i lubiany mężczyzna staje się potworem, od którego odwracają się nawet najbliżsi przyjaciele.

Tytuł: Polowanie / Jagten
Reżyseria: Thomas Vinterberg
Scenariusz: Thomas Vinterberg, Tobias Lindholm
Muzyka: Nikolaj Egelund
Gatunek: Dramat
Produkcja: Szwecja, Dania
Rok produkcji: 2013
Główne role: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Lars Ranthe

"Polowanie" to zdecydowanie nie "lekki film dla całej rodziny". To ciężki dramat, opowiadający historię nauczyciela niesłusznie oskarżonego o pedofilię.

Akcja filmu rozgrywa się w małej, skandynawskiej miejscowości, w której wszyscy znają wszystkich. Wśród społeczności panuje zażyłość, a polowania i związana z nimi tradycja to część lokalnej kultury.

Kiedy jedna z dziewczynek oskarża swojego nauczyciela o wykorzystywanie seksualne, rozpoczyna się ciąg zdarzeń, którego nie da się już zatrzymać, a udowodnienie niewinności zaczyna graniczyć z niemożliwym.

Słowo "polowanie" zaczyna nabierać zupełnie innego znaczenia.

W filmie na szczególną uwagę zasługuje doskonała gra Madsa Mikkelsena, psychologiczna rozgrywka, a także surowość, tak charakterystyczna dla skandynawskiego kina. "Polowanie" to film, który trzeba zobaczyć.

Opis dystrybutora: Błyskotliwy thriller Thomasa Vinterberga, z poruszającą i zapadającą w pamięć rolą Madsa Mikkelsena, był jedną z największych sensacji ostatniej edycji MFF w Cannes, zdobywając trzy nagrody: dla najlepszego aktora, Jury Ekumenicznego oraz Vulcain Prize za zdjęcia Charlotte Bruus Christensen. "Polowanie" jest laureatem British Independent Film Award dla najlepszego filmu zagranicznego, Nagrody Publiczności MFF w Vancouver, zostało też nominowane do BAFTA w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

 

***

Ze względu na brutalne sceny odradzamy oglądanie tego filmu z dziećmi.

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Redaktor DEON.pl, dziennikarz, bloger, podróżnik i obserwator świata. Interesuje się turystyką kolejową i przyrodniczą. Lubi chodzić po górach i nurkować. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ludwik Wiśniewski OP
27,93 zł
39,90 zł

„…z góry wiem, że to się może nie podobać. No trudno. I tak należy to zrobić”.

Stasi umieściła go na liście sześćdzie­sięciu najbardziej niebezpiecznych polskich opozycjoni­stów. W duszpasterstwach akademickich, które prowadził, tworzył przestrzeń dialogu bezcenną...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Polowanie"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.