Film na weekend: "Polowanie"

Film na weekend: "Polowanie"
(fot. Mat. dystrybutora / youtube.com)

Pracujący na prowincji nauczyciel zostaje niesłusznie oskarżony o molestowanie seksualne małoletniej podopiecznej. W jednej chwili szanowany i lubiany mężczyzna staje się potworem, od którego odwracają się nawet najbliżsi przyjaciele.

Tytuł: Polowanie / Jagten
Reżyseria: Thomas Vinterberg
Scenariusz: Thomas Vinterberg, Tobias Lindholm
Muzyka: Nikolaj Egelund
Gatunek: Dramat
Produkcja: Szwecja, Dania
Rok produkcji: 2013
Główne role: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Lars Ranthe

"Polowanie" to zdecydowanie nie "lekki film dla całej rodziny". To ciężki dramat, opowiadający historię nauczyciela niesłusznie oskarżonego o pedofilię.

Akcja filmu rozgrywa się w małej, skandynawskiej miejscowości, w której wszyscy znają wszystkich. Wśród społeczności panuje zażyłość, a polowania i związana z nimi tradycja to część lokalnej kultury.

DEON.PL POLECA

Kiedy jedna z dziewczynek oskarża swojego nauczyciela o wykorzystywanie seksualne, rozpoczyna się ciąg zdarzeń, którego nie da się już zatrzymać, a udowodnienie niewinności zaczyna graniczyć z niemożliwym.

Słowo "polowanie" zaczyna nabierać zupełnie innego znaczenia.

W filmie na szczególną uwagę zasługuje doskonała gra Madsa Mikkelsena, psychologiczna rozgrywka, a także surowość, tak charakterystyczna dla skandynawskiego kina. "Polowanie" to film, który trzeba zobaczyć.

Opis dystrybutora: Błyskotliwy thriller Thomasa Vinterberga, z poruszającą i zapadającą w pamięć rolą Madsa Mikkelsena, był jedną z największych sensacji ostatniej edycji MFF w Cannes, zdobywając trzy nagrody: dla najlepszego aktora, Jury Ekumenicznego oraz Vulcain Prize za zdjęcia Charlotte Bruus Christensen. "Polowanie" jest laureatem British Independent Film Award dla najlepszego filmu zagranicznego, Nagrody Publiczności MFF w Vancouver, zostało też nominowane do BAFTA w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

 

***

Ze względu na brutalne sceny odradzamy oglądanie tego filmu z dziećmi.

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Kiedyś pilot wycieczek. Obecnie dziennikarz, podróżnik, bloger i obserwator świata. Od 10 lat redaktor DEON.pl. Uważa, że rzeczy materialne starzeją się i tracą na wartości, a radość z podróżowania jest ponadczasowa i bezcenna. Jego ulubionym kierunkiem jest północ, a dokładniej wszystko "w górę" od pięćdziesiątego równoleżnika. Od miast woli naturę, najlepiej oglądaną z okna pociągu. Interesuje się również historią, psychologią i duchowością. Lubi latać dronem i wędrować po górach. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ludwik Wiśniewski OP

„…z góry wiem, że to się może nie podobać. No trudno. I tak należy to zrobić”.

Stasi umieściła go na liście sześćdzie­sięciu najbardziej niebezpiecznych polskich opozycjoni­stów. W duszpasterstwach akademickich, które prowadził, tworzył przestrzeń dialogu bezcenną...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Polowanie"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.