Film na weekend: "Droga życia"

Film na weekend: "Droga życia"
fot. Materiały dystrybutora / fragment plakatu
Materiały dystrybutora / YouTube

Tom nie może pogodzić się z tragiczną śmiercią syna, który zginął w Pirenejach, pokonując Camino de Santiago - drogę zwaną Szlakiem Świętego Jakuba. Aby pożegnać syna, wyrusza na pielgrzymkę do grobu apostoła.

Tytuł: Droga życia / The Way
Reżyseria: Emilio Estevez
Scenariusz: Emilio Estevez
Muzyka: Tyler Bates
Gatunek: Dramat, Przygodowy
Produkcja: USA, Hiszpania
Rok produkcji: 2010
Główne role: Martin Sheen, Deborah Kara Unger, Yorick van Wageningen

DEON.PL POLECA
Camino de Santiago to szlak, na którym rodzi się nowy człowiek. I właśnie o tym - w największym skrócie - opowiada głośny film Emilio Esteveza. Powinien go obejrzeć każdy, kto jest na życiowym zakręcie.

"Droga życia" opowiada o losach czwórki pielgrzymów, których drogi splatają się na słynnym szlaku św. Jakuba. Wśród nich jest Tom, lekarz z USA, który kilka dni wcześniej pochował syna; mężczyzna postanawia pokonać drogę, na której niedawno zginął.

DEON.PL POLECA

Tom, choć na  początku jest sceptycznie nastawiony, wkrótce odkrywa, że z Camino de Santiago nikt nie wraca taki sam.

O tym, dlaczego warto obejrzeć "Drogę życia", opowiada ks. Grzegorz Ogorzałek, autor filmowego vloga "W koloratce":

Opis dystrybutora: Tom nie może pogodzić się z tragiczną śmiercią syna, który zginął w Pirenejach, pokonując Camino de Santiago - drogę zwaną Szlakiem Świętego Jakuba. Mężczyzna, chociaż mieszka i pracuje w USA, wyrusza do Europy po szczątki syna. Na miejscu postanawia jednak przejść cały szlak, aby uczcić jego pamięć. To dla niego ogromne wyzwanie, bo droga jest bardzo długa, a Tom nie ma żadnego doświadczenia trekkingowego. Wkrótce okazuje się jednak, że nie będzie mierzył się z tym wyzwaniem sam. Dołącza do niego Holender Joost, później Kandyjka Sarah i irlandzki pisarz Jack. Każde z tej pozornie niedopasowanej, przypadkowej gromadki jest na życiowym zakręcie, każde poszukuje motywacji do mierzenia się z niespodziankami, jakie niesie przewrotny los.

Zobacz zwiastun:

 

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Kiedyś pilot wycieczek. Obecnie dziennikarz, podróżnik, bloger i obserwator świata. Od 10 lat redaktor DEON.pl. Uważa, że rzeczy materialne starzeją się i tracą na wartości, a radość z podróżowania jest ponadczasowa i bezcenna. Jego ulubionym kierunkiem jest północ, a dokładniej wszystko "w górę" od pięćdziesiątego równoleżnika. Od miast woli naturę, najlepiej oglądaną z okna pociągu. Interesuje się również historią, psychologią i duchowością. Lubi latać dronem i wędrować po górach. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Droga życia"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.