Film na weekend: "Pan od muzyki"

Film na weekend: "Pan od muzyki"
(fot. Kadr z filmu "Pan od muzyki")
Mat. prasowe / youtube.com / pk

Bezrobotny nauczyciel znajduje posadę w ośrodku dla trudnej młodzieży. Wkrótce stanie się dla swoich wychowanków kimś znacznie więcej, niż zwykłym wychowawcą.

Tytuł: Pan od muzyki / Les Choristes
Reżyseria: Christophe Barratier
Scenariusz: Philippe Lopes-Curval, Christophe Barratier
Muzyka: Christophe Barratier, Bruno Coulais
Gatunek: Muzyczny, Dramat
Produkcja: Francja, Szwajcaria, Niemcy
Premiera: 17 marca 2004 roku
Obsada: Gérard Jugnot, Jean-Baptiste Maunier, François Berléand

Nauczyciel muzyki Clément Mathieu (Gérard Jugnot) znajduje pracę w domu poprawczym jako wychowawca. Oszołomiony nieprzyjazną atmosferą, a zwłaszcza nieudolnymi próbami zaprowadzenia żelaznej dyscypliny przez dyrektora (François Berléand), postanawia zmienić życie wychowanków wprowadzając ich w niezwykły świat muzyki.

"Pan od muzyki" to ponadczasowa historia niezwykłego dzieciństwa, jakie staje się udziałem barwnej zbieraniny zagubionych chłopców, szukających swoich własnych ścieżek w świecie rozpaczy, głębokiej tęsknoty, ale też słodkich sekretów i zabawy do łez. (Na podstawie opisu dystrybutora)

DEON.PL POLECA

To jeden z niewielu filmów, które w przepiękny, niemal poetycki sposób, wprowadzają w świat burzliwej młodości i poszukiwań autorytetów. Na pewno warto go obejrzeć.

Bez względu na wiek.

Ciekawostki na temat filmu "Pan od muzyki"

  • Film odniósł jeden z największych sukcesów w historii francuskiego kina - w ciągu zaledwie 6 tygodni obejrzało go 5 milionów widzów.

  • Utwór "Vois sur ton chemin" jest dzisiaj jednym z najbardziej rozpoznawalnych tematów muzycznych na świecie.

  • Autorem muzyki do filmu jest Bruno Coulais, francuski kompozytor, znany m.in. ze ścieżki dźwiękowej do słynnego filmu przyrodniczego "Makrokosmos".

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Anselm Grün OSB

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem

Apatia, ciągłe zmęczenie fizyczne i psychiczne, brak energii… i poczucie dezorientacji, bo dotychczas satysfakcjonująca i lubiana praca nagle stała się koszmarem i pułapką, z której nie sposób się wyrwać. Wypalenie...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Pan od muzyki"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.