Film na weekend: "Pan od muzyki"

Film na weekend: "Pan od muzyki"
(fot. Kadr z filmu "Pan od muzyki")
1 rok temu
Mat. prasowe / youtube.com / pk

Bezrobotny nauczyciel znajduje posadę w ośrodku dla trudnej młodzieży. Wkrótce stanie się dla swoich wychowanków kimś znacznie więcej, niż zwykłym wychowawcą.

Tytuł: Pan od muzyki / Les Choristes
Reżyseria: Christophe Barratier
Scenariusz: Philippe Lopes-Curval, Christophe Barratier
Gatunek: Muzyczny, Dramat
Produkcja: Francja, Szwajcaria, Niemcy
Premiera: 17 marca 2004 roku
Obsada: Gérard Jugnot, Jean-Baptiste Maunier, François Berléand

Nauczyciel muzyki Clément Mathieu (Gérard Jugnot) znajduje pracę w domu poprawczym jako wychowawca. Oszołomiony nieprzyjazną atmosferą, a zwłaszcza nieudolnymi próbami zaprowadzenia żelaznej dyscypliny przez dyrektora (François Berléand), postanawia zmienić życie wychowanków wprowadzając ich w niezwykły świat muzyki.

"Pan od muzyki" to ponadczasowa historia niezwykłego dzieciństwa, jakie staje się udziałem barwnej zbieraniny zagubionych chłopców, szukających swoich własnych ścieżek w świecie rozpaczy, głębokiej tęsknoty, ale też słodkich sekretów i zabawy do łez. (Na podstawie opisu dystrybutora)

To jeden z niewielu filmów, które w przepiękny, niemal poetycki sposób, wprowadzają w świat burzliwej młodości i poszukiwań autorytetów. Na pewno warto go obejrzeć.

Bez względu na wiek.

Ciekawostki:

  • Film odniósł jeden z największych sukcesów w historii francuskiego kina - w ciągu zaledwie 6 tygodni obejrzało go 5 milionów widzów.

  • Utwór "Vois sur ton chemin" jest dzisiaj jednym z najbardziej rozpoznawalnych tematów muzycznych na świecie.

  • Autorem muzyki do filmu jest Bruno Coulais, francuski kompozytor, znany m.in. ze ścieżki dźwiękowej do słynnego filmu przyrodniczego "Makrokosmos".

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z wypożyczalni DVD lub odwiedź portal, który umożliwia odpłatne oglądanie filmów: Google PlayiTunesHBO GO lub Netflix.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
20,00 zł
25,00 zł

Niezwykły zbiór, owoc pracy kilku jezuitów. Pomagali oni ludziom w modlitwie, jaką jest droga krzyżowa. Różnym ludziom. Śmiało można powiedzieć, że podobnym do Ciebie i Twoich przyjaciół.

Możesz to po prostu przeczytać, możesz wybrać coś...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Pan od muzyki"
Komentarze (1)
8 listopada 2015, 14:04
Świetny film. Dużo dobrego :) Polecam! 

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Pan od muzyki"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.