Film na weekend: "Ukryte działania". Za kulisami dzieje się najwięcej

Film na weekend: "Ukryte działania". Za kulisami dzieje się najwięcej
fot. Fragment plakatu / materiały dystrybutora
Materiały dystrybutora / YouTube

Historia trzech niezwykłych kobiet, które zapisały się historii Ameryki oraz inspirująca opowieść o walce z dyskryminacją rasową. Jeśli pobadały wam się "Służące", "Ukryte działania" również was zachwycą. "Ukryte działania" to nasza propozycja Filmu na weekend.

Tytuł: Ukryte działania / Hidden Figures
Reżyseria: Theodore Melfi
Scenariusz: Allison Schroeder
Muzyka: Hans Zimmer
Gatunek: Framat, Historyczny
Produkcja: USA
Rok produkcji: 2016
Główne role: Taraji P. Henson, Octavia Spencer, Janelle Monáe
Ocena na Filmweb: 7,6

 

Lata 50. i 60. XX wieku. Czas gwałtownych przemian i walki o prawo pełnego uczestnictwa w życiu publicznym dyskryminowanych Afroamerykanów. Właśnie w takich realiach rozgrywa się akcja filmu "Ukryte działania", opowiadającego o losach trzech czarnoskórych kobiet i historii podboju kosmosu przez Stany Zjednoczone.

Film nakręcony jest gładko, bez nachalnego i drażniącego przekazu, za to z wielką empatią dla głównych bohaterek. Doskonałe role Taraji P. Henson, Janelle Monáe i oczywiście Octavii Spencer sprawiają, że oglądając "Ukryte działania" wzruszycie się nie jeden raz. To doskonała propozycja na weekendowy wieczór dla całej rodziny i historia oparta na prawdziwych wydarzeniach.

Obejrzyj zwiastun filmu "Ukryte działania"

Opis dystrybutora: Niezwykła, nieznana do tej pory prawdziwa historia trzech błyskotliwych kobiet afro-amerykańskiego pochodzenia, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podjęły pracę dla NASA. Pokonując niewyobrażalne przeszkody społeczne i obyczajowe, pomogły wysłać w kosmos pierwszego Amerykanina, astronautę Johna Glenna, inicjując tym samym kosmiczny wyścig między światowymi mocarstwami.

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Widziałeś dobry film? Koniecznie podziel się nim z nami:

 

Kiedyś pilot wycieczek. Obecnie dziennikarz, podróżnik, bloger i obserwator świata. Od 10 lat redaktor DEON.pl. Uważa, że rzeczy materialne starzeją się i tracą na wartości, a radość z podróżowania jest ponadczasowa i bezcenna. Jego ulubionym kierunkiem jest północ, a dokładniej wszystko "w górę" od pięćdziesiątego równoleżnika. Od miast woli naturę, najlepiej oglądaną z okna pociągu. Interesuje się również historią, psychologią i duchowością. Lubi latać dronem i wędrować po górach. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Anselm Grün OSB

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem

Apatia, ciągłe zmęczenie fizyczne i psychiczne, brak energii… i poczucie dezorientacji, bo dotychczas satysfakcjonująca i lubiana praca nagle stała się koszmarem i pułapką, z której nie sposób się wyrwać. Wypalenie...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Ukryte działania". Za kulisami dzieje się najwięcej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.