Film na weekend: "Nowiny ze świata"

Film na weekend: "Nowiny ze świata"
fot. Fragment plakatu
Materiały dystrybutora / YouTube

Weteran wojny secesyjnej wyrusza w niebezpieczną podróż przez Teksas, by doprowadzić sierotę do nowego domu. "Nowiny ze świata" to poruszająca opowieść o budowaniu zaufania i poszukiwaniu przyjaźni w pogrążonym w chaosie świecie.

Tytuł: Nowiny ze świata / News of the World
Reżyseria: Paul Greengrass
Scenariusz: Paul Greengrass, Luke Davies
Muzyka: James Newton Howard
Gatunek: Dramat, Western
Produkcja: USA
Rok produkcji: 2020
Główne role: Tom Hanks, Helena Zengel, Elizabeth Marvel, Mare Winningham

Teksas powoli podnosi się po wojnie secesyjnej. Chociaż porządku w miastach pilnują żołnierze, Stany Zjednoczone wciąż ogarnięte są chaosem, który trwa od wojny między Północą a Południem.

Kapitan Jefferson Kyle Kidd (Tom Hanks), weteran wojenny i patriota, zarabia na życie, podróżując od miasta do miasta i relacjonując spragnionym nowin ze świata mieszkańcom artykuły z trudno dostępnych gazet.

DEON.PL POLECA


Mężczyzna w czasie jednej ze swoich podróży spotyka Johannę, wystraszoną dziewczynkę, która po stracie biologicznych rodziców została przygarnięta przez Indian. Ponieważ jej przybrani rodzice również zostali zabici, dziecko jest podwójną sierotą, zupełnie nie przystosowaną do życia w społeczeństwie. Kidd decyduje się dostarczyć dziewczynkę do miejsca, w którym znajdują się jej krewni. Pomimo początkowych trudności, między mężczyzną a dziewczynką rodzi się więź.

"Nowiny ze świata" to poruszający film o budowaniu zaufania i poszukiwaniu przyjaźni w świecie pogrążonym w chaosie. Gra Toma Hanksa i wcielającej się w rolę Johanny Heleny Zengel, sprawiają, że "Nowiny ze świata" nie są zwykłym netflixowym filmem, ale wartą uwagi, poruszająca historią.

Kiedyś pilot wycieczek, obecnie dziennikarz, podróżnik, bloger i obserwator świata. Od 10 lat redaktor DEON.pl. Uważa, że rzeczy materialne starzeją się i tracą na wartości, a radość z podróżowania jest ponadczasowa i bezcenna. Jego ulubionym kierunkiem jest północ, a dokładniej wszystko "w górę" od pięćdziesiątego równoleżnika. Od miast woli naturę, najlepiej oglądaną z okna pociągu. Interesuje się również historią, psychologią i duchowością. Lubi latać dronem, wędrować po górach i szukać wokół śladów obecności Boga. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży oraz internetowy modlitewnik do św. Józefa. Można go śledzić na Instagramie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Franz Jalics SJ

To właśnie uważność ostatecznie prowadzi do Boga. Kontemplacja jest oglądaniem. W życiu wiecznym nie będziemy o Bogu rozmyślać, ale Go oglądać. Nie będziemy także zajmować się Bogiem w zewnętrznej aktywności, tylko oglądać Go i miłować....

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Nowiny ze świata"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.