Film na weekend: "Pianista"

Film na weekend: "Pianista"
(fot. Materiały prasowe / fragment plakatu)
Materiały prasowe / youtube.com / pk

Do obejrzenia tego filmu nie trzeba zbytnio zachęcać. Wstrząsająca historia światowej sławy muzyka, który w wyniku działań wojennych, zostaje uwięziony w warszawskim getcie.

Tytuł: Pianista / The Pianist
Reżyseria: Roman Polański
Scenariusz: Ronald Harwood
Muzyka: Wojciech Kilar
Gatunek: Dramat wojenny
Produkcja: Francja, Niemcy, Polska, Wieka Brytania
Rok produkcji: 2002
Główne role: Adrien Brody, Thomas Kretschmann

Pianista to historia Władysława Szpilmana, znakomitego pianisty i kompozytora. Rozpoczyna się we wrześniu 1939 roku, gdy w Polskim Radiu 28-letni Szpilman gra pod bombami nokturn cis-moll Chopina. Po wkroczeniu do Warszawy Niemcy wprowadzają restrykcje wobec ludności żydowskiej. Szpilman wraz z rodziną: rodzicami, dwiema siostrami i bratem, przeżywają pasmo upokorzeń. Pozbawieni środków do życia, wyprzedają obrazy, srebro, meble, a w końcu i największy skarb artysty: fortepian. Pod groźbą kary śmierci nosić muszą opaski z gwiazdą Dawida. Następuje kulminacja prześladowań: Żydzi zostają umieszczeni za murami getta. Szpilmanowie zamieszkują w centrum piekła, gdzie pół miliona ludzi stłoczonych jest na skrawku ziemi wielkości jednej dzielnicy. Przeżycie graniczy tam z cudem. (Opis dystrybutora)

***

DEON.PL POLECA

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z wypożyczalni DVD lub odwiedź portal, który umożliwia odpłatne oglądanie filmów: Google Play, iTunes lub Netflix.

Film na weekend:

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Pianista"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.