"Kac Vegas" po polsku, czyli "Kac Wawa"

"Kac Vegas" po polsku, czyli "Kac Wawa"
(fot. pmorgan/flickr.com)
PAP / drr

W Warszawie trwają zdjęcia do komedii "Kac Wawa". W filmie grają m.in. Borys Szyc, Antoni Pawlicki i Michał Milowicz.

Wszystkie sytuacje, które zobaczymy w tym filmie, zdarzyły się naprawdę, a w obrazie najbardziej zaskakuje scenariusz. Powstał on jeszcze przed amerykańską wersją "Kac Vegas", której dwie części biły na świecie rekordy popularności. Podobieństwa widoczne są gołym okiem, ale to zbieg okoliczności, że w Polsce i Ameryce napisano podobne historie - uważają realizatorzy filmu.

DEON.PL POLECA
"Ten scenariusz powstał długo przed +Kac Vegas+. Oczywiście tytuł jest nam komercyjnie pomocny, ale historia jest pod każdym względem inna. To jest szalona i niegrzeczna komedia o przygodach czwórki przyjaciół w Warszawie. Trwają wieczory: kawalerski i panieński. Zobaczymy tam ekstremalne przygody" - powiedział PAP Life Łukasz Karwowski, reżyser filmu.

Aktorzy nie boją się jednak tego, że film może być krytycznie porównywany ze swym amerykańskim odpowiednikiem. "W komediach najważniejsze są dialogi. W tym filmie bardzo dużo się dzieje i nie brakuje świetnych tekstów. Nie porównywałbym tego do +Kac Vegas+, bo to naprawdę jest przeniesione na nasze, polskie realia" - powiedział PAP Life Michał Milowicz, odtwórca jednej z głównych ról w filmie.

Głównymi bohaterami "Kac Wawa" są: Andrzej, Jarek, Karol, Tomek i Jerzy. Panowie spotykają się w hotelowym apartamencie, gdzie mają grać w brydża świętując wieczór kawalerski Andrzeja. W tym samym czasie panna młoda wraz z przyjaciółkami mile spędza czas wieczoru panieńskiego z chippendalesami. Druhowie pana młodego wpadają jednak na genialny pomysł. Zamiast planowanej gry w brydża, postanawiają spędzić wieczór po męsku.

W rolę pięciu rozentuzjazmowanych mężczyzn wcielają się: Borys Szyc (Andrzej), Antoni Pawlicki (Jarek), Michał Milowicz (Karol), Michał Żurawski (Tomek) i Mariusz Pujszo (Jerzy).

"Jestem, co przedziwne, najgrzeczniejszy z tej całej ekipy. Właśnie mam mieć ślub i razem z kumplami spędzam wieczór kawalerski. Zaplanowaliśmy go bardzo spokojnie, bez alkoholu. Ale koledzy nie wytrzymują, zamawiają, co trzeba i dosypują mi do drinka środek pobudzający. Pierwszy raz w życiu znajduję się w stanie, który nie do końca rozumiem. Zaczynają się kłopoty..." - opowiada o przygodach swojego bohatera Borys Szyc.

Polska wersja wieczoru kawalerskiego kręcona jest w technologii 3D. Sytuacja ta wymusiła na ekipie pełną koncentrację. "Praca była trudna, ponieważ wszystkie ustawienia światła i miejsc, w których znajdują się aktorzy trwają dłużej niż normalnie" - powiedział PAP Life Antoni Pawlicki.

W filmie zobaczymy także m.in. Sonię Bohosiewicz, Romę Gąsiorowską i Mirosława Zbrojewicza.

Zdjęcia do "Kac Wawa" w reżyserii Łukasza Karwowskiego ruszyły 9 sierpnia i potrwają do połowy września. Scenariusz napisali: Piotr Czaja, Jacek Samojłowicz i Krzysztof Węglarz. Producentem filmu jest Syrena Films. Obraz zobaczymy w kinach na początku 2012 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Kac Vegas" po polsku, czyli "Kac Wawa"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.