"Miasto płynie" zwycięzcą OFAFY 2010

"Miasto płynie" zwycięzcą OFAFY 2010
Kadr ze zwycięskiego filmu "Miasto płynie" Balbiny Bruszewskiej (fot. miastoplynie.com)
PAP / wab

Film "Miasto płynie" w reż. Balbiny Bruszewskiej zdobył "Złotą Kreskę" i 2,5 tys. zł nagrody w kategorii filmów profesjonalnych na 15. Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2010.

Grand Prix dla najlepszej etiudy studenckiej (1,5 tys. zł) jury przyznało filmowi "Kto by pomyślał?" w reż. Ewy Borysewicz z krakowskiej ASP. W kategorii filmów amatorskich nagrodę główną (1 tys. zł) zdobyła Natalia Spychała za "The Lózer's Story". Festiwalowe nagrody wręczono w sobotę wieczorem w Krakowie.

Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA to roczne podsumowanie polskiej produkcji filmu animowanego.

W tegorocznej jego edycji jury oceniało w sumie 67 filmów zakwalifikowanych do trzech konkursów: dla profesjonalistów (26 filmów), dla studentów wyższych szkół filmowych i plastycznych (23 obrazy) i dla amatorów (18 etiud).

W tegorocznym konkursie dla profesjonalistów Srebrną Kreskę (2 tys. zł) za szczególne walory artystyczne otrzymał "Film mówiony 4" w reż. Wojciecha Bąkowskiego, a Srebrną Kreską (2 tys. zł) za najlepszy filmu o tematyce dziecięcej nagrodzono Jana Steliżuka za "Zieloną kredkę". Brązową Kreskę (1,5 tys. zł) jury przyznało autorce filmu "Bajka o smoku i bohaterze" Adze Jarząbowej.

DEON.PL POLECA

Wyróżnienia w kategorii filmów profesjonalnych przypadły: Andrzejowi Barańskiemu za film "Oaza", Małgorzacie Bosek za "Wyspę Gibonów" i Markowi Serafińskiemu za "Safari".

W kategorii filmu studenckiego nagrodę specjalną (1,2 tys. zł) za szczególne walory artystyczne przyznano Joannie Wójcik za "Charon taxi", a nagroda jury (1 tys. zł) przypadła "Sonacie księżycowej" w reż. Cypriana Piwowarskiego. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali Andrzej Jobczyk za "Wywijas" i Jakub Wroński za "The Rabbit Case".

W kategorii filmu nieprofesjonalnego nagroda jury (700 zł) trafiła do Krzysztofa Matysa, autora "Revelation", a wyróżnienia przyznano Malwinie Rzeszotnik za "Lot na księżyc", Szymonowi Felkelowi za "Potwory wyłażą z nory" i Markowi Furmanowiczowi za "Okna czasu".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Miasto płynie" zwycięzcą OFAFY 2010
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.