Polski film zdobył nagrodę we Francji

Polski film zdobył nagrodę we Francji
Kadr z filmu „Glasgow”
PAP / pz

Polski film krótkometrażowy "Glasgow" w reżyserii Piotra Subbotko zdobył Specjalną Nagrodę Jury na 29. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tous Courts w Aix-en-Provence we Francji - poinformował PAP w poniedziałek producent tego filmu, Studio Munka z Warszawy.

"Glasgow" to historia 12-letniego chłopca, Damiana, wychowywanego przez samotną matkę. Chłopiec żyje w przekonaniu, że jego ojcem jest znany piłkarz szkockiej drużyny Celtic Glasgow. W czasie wakacji chłopak pracuje przy remontach mieszkań razem z emerytowanym budowlańcem Mieciem, a pieniądze odkłada na podróż do Szkocji. Między chłopcem a starszym mężczyzną rodzi się przyjaźń. Kiedy Miecio ulega wypadkowi, Damian staje przed dramatycznym wyborem.

W obsadzie filmu są m.in.: Rafał Garnecki, Sandra Korzeniak, Zygmunt Malanowicz, Filip Garbacz i Jowita Budnik.

Piotr Subbotko wyreżyserował tę historię na podstawie własnego scenariusza. Autorem zdjęć do filmu "Glasgow" jest Wojciech Staroń. Film został wyprodukowany przez działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studio Munka, we współpracy z Wajda Studio i TVP. Został dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

DEON.PL POLECA

29. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tous Courts odbywał się w dniach 5-10 grudnia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Polski film zdobył nagrodę we Francji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.