Prawdziwa wiara wymaga działania

Prawdziwa wiara wymaga działania
Agata Olejniczak

"Czy naprawdę wierzysz?" to kolejny film autorów poruszającego "Bóg nie umarł", który spodobał się szerokiej publiczności na całym świecie i przede wszystkim - potwierdził istnienie Boga. Po sukcesie tej produkcji wszyscy pytali: "Co dalej?". Twórcy zdecydowali się odpowiedzieć na to pytanie bezpośrednio. I tak powstał film, który w oryginalnym tytule "Do you believe?" poruszył już tysiące osób w Stanach Zjednoczonych. Czas na Polskę - premiera 18 września.

Byliśmy pod wrażeniem tego, jak Bóg wykorzystał film, aby wpłynąć na ludzkie serca i dusze na całym świecie - tak o filmie "Bóg nie umarł" mówi David A.R. White - producent, także nowej produkcji. W "Czy naprawdę wierzysz?" przeplata się wiele historii. Każdy z bohaterów znajduje  się na innym etapie życia, ale wszyscy potrzebują tego samego. Chodzi tu o siłę i znaczenie krzyża w dzisiejszym społeczeństwie. To potężny film - dodaje. A tak naprawdę to coś więcej. To pytanie, na które każdy chrześcijanin powinien sobie odpowiedzieć. Twórcy filmu już to zrobili.

Pracę zawsze rozpoczynamy od modlitwy. Wpuszczamy Boga do naszych serc i on mówi nam, czego chce. Chcemy opowiedzieć ludziom o tym, kim jest nasz Bóg. W tym filmie żaden z bohaterów nie dominuje, nikt nie zna wszystkich elementów układanki. Tak, jak w życiu, prawda? - tak o "Czy naprawdę wierzysz" mówią Chuck Konzelman oraz Cary Solomn, autorzy scenariusza.

Prawdziwa wiara wymaga działania - zdjęcie w treści artykułu

Bohaterowie filmu stają przed dramatycznymi wyborami. Pojawia się m.in. wątek gangsterski dodający sporą dawkę dramatyzmu. Wpleciona została także historia ratownika medycznego, który popada w problemy z prawem za krzewienie wiary w pracy. Bohaterką jest również nastolatka w ciąży pozbawiona rodziców. Jest para, która chce popełnić samobójstwo. Małżeństwo, które straciło dziecko. Wszystkie te historie są częścią planu, którego scenariusz mógł napisać tylko Bóg. W samym środku opowieści pojawia się pastor, który zostaje skonfrontowany z pytaniem ulicznego kaznodziei - "Czy naprawdę wierzysz w krzyż Jezusa Chrystusa?". Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta. Trudność może pojawić się przy kolejnym: "Jeśli wierzysz, to co z tym zrobisz?". Bo przecież Prawdziwa Wiara Wymaga Działania. Film udowodnia, że nie są to puste słowa, wręcz przeciwnie - to zdanie, z którym powinien utożsamiać się każdy chrześcijanin.

Nie czekając do premiery "Czy naprawdę wierzysz?" (18 września) już teraz możesz zatrzymać się nad powyższymi słowami ściągając (za darmo!) konferencję Karola Sobczyka: "Prawdziwa wiara wymaga działania - Historia. Przełom. Namaszczenie".

Prawdziwa wiara wymaga działania - zdjęcie w treści artykułu nr 1

Dowiesz się z niej m.in. o tym, że wśród współczesnych chrześcijan można wyróżnić dwie grupy ludzi - tych, którzy sercem szukają Boga i działają w wierze oraz na tych, którzy nie zdają sobie sprawy, że mogą znaleźć w Bogu więcej. Słuchając słów K. Sobczyka zobaczysz, jak wygląda wiara odważna - ta, która doprowadza do przełomowych zmian.

Dowiedz się więcej o filmie "Czy naprawdę wierzysz?"

 Profil na Facebooku 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prawdziwa wiara wymaga działania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.