Sarah Palin będzie komentatorką Fox News

Sarah Palin będzie komentatorką Fox News
Sarah Palin (fot. Bruce Tuten)
PAP / zylka

Sarah Palin, była gubernator Alaski, republikańska kandydatka na wiceprezydenta w wyborach z 2008 roku, ma zostać komentatorką prawicowej telewizji Fox News. Będzie się dzieliła swymi poglądami, komentując i analizując wydarzenia polityczne, także w portalu internetowym Fox, jego sieci radiowej i kablowym kanale biznesowym.

Od czasu do czasu będzie też prowadzić cykliczny program "Prawdziwe amerykańskie historie" (Real American Stories), który rusza w tym roku, a ma przedstawiać "prawdziwe, inspirujące historie ludzi, którzy uporali się z przeciwnościami losu".

Gubernator Palin urzekła wszystkich, po obu stronach politycznego spektrum – powiedział Bill Shine, wiceprezes Fox News ds. programowych, ciesząc się, że "jej dynamiczny głos" dołączy do ekipy tej stacji telewizyjnej.

Nie ujawniono na razie, kiedy Palin rozpocznie pracę komentatorki telewizyjnej i ile będzie zarabiać. Nie wiadomo też jeszcze, czy przeniesie się do Nowego Jorku, czy też będzie "dojeżdżać do pracy" z Alaski.

45-letnia Sarah Palin cieszy się ogromną popularnością w najbardziej konserwatywnych kręgach społeczeństwa amerykańskiego. W lipcu 2009 roku, na 17 miesięcy przed końcem kadencji, ustąpiła z urzędu gubernatora Alaski.

Wielki sukces odniosły jej wspomnienia "Going Rogue", opublikowane cztery miesiące po tym, gdy odeszła z urzędu gubernatora Alaski.

Sarah Palin (z domu Heath), z wykształcenia dziennikarka, jest byłą wicemiss Alaski. Należy do antyaborcyjnej organizacji feministycznej Feminists for Life. Ze swym mężem Toddem, Eskimosem, ma pięcioro dzieci. Jej najmłodszy syn Trig, urodzony w kwietniu 2008 roku, ma zespół Downa – choć wykryły to badania prenatalne, matka postanowiła utrzymać ciążę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sarah Palin będzie komentatorką Fox News
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.