Hyper Son: Dom to podstawa życia. Jeśli jest dobry, to wszystko się w nim układa [Bitamina cover]

Hyper Son: Dom to podstawa życia. Jeśli jest dobry, to wszystko się w nim układa [Bitamina cover]
fot. Hyper Son / facebook.com
1 rok temu

"Kiedy zobaczyłem ten utwór, uznałem, że będzie on idealny na dzisiejszy wieczór, gdy mówimy o nadziei" – tłumaczy Mateusz Frankiewicz z Hyper Son. Posłuchajcie coveru Bitaminy, w którym odnajdziecie Boga i sporo prawdy na własny temat. A jaki będzie Wasz wymarzony dom?

"Nachalna lekkość bytu - to jest nasze hasło w Hyper Son. Chcemy skupić się na ulotnych miejskich emocjach, żeby nie wchodzić tak głęboko, jak to przywykliśmy dawniej, w filozofię, w religię, również w tę nasza religię, która nas tu jednoczy" – dodał Mateusz Frankiewicz podczas koncertu "Pełni nadziei".

Kolejny utwór, jaki zagrali muzycy z Hyper Son to ich autorska piosenka z pierwszej płyty "Miejskie historie". "Zachody" to historia pewnej niespełnionej miłości. Opowiedział o tym autor słów Maciej Kwarciński:

"Pisanie 'Zachodów' zaczęło się od historii miłosnej, niespełnionej niestety. Chodziłem całą noc po Krakowie i dopiero nad ranem zaczęło mi świtać, że muszę coś z siebie wyrzucić, ten cały żal i emocje przelać na papier. Od tego momentu wzięła się ta piosenka, gdy postanowiłem to, co czuję w tym momencie przelać, opowiedzieć o tym" – mówi Maciej Kwarciński z Hyper Son.

Hyper Son to formacja, którą tworzą: Frans (Mateusz Frankiewicz), Maciej Kita i Maciej Kwarciński. Reprezentują innowacyjne połączenie indie popu, hip-hopu i elektroniki. Na polskiej scenie muzycznej działają od 2018 roku, choć znają się dłużej. Grali już m.in. koncerty z Moniką Brodką, Kayah, Anią Rusowicz, Pauliną Przybysz czy Kasią Nosowską. Tę ostatnią zresztą zachwycili na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, którego Nosowska jest jurorką. Sami o sobie mówią, że każdy z nich jest jak "inny neon w mieście". Ich muzyka opowiada właśnie o miejskich ulotnych historiach.

 

***

Jeśli chcecie usłyszeć więcej dobrej muzyki, zajrzyjcie na nasz kanał DEON Studio Sessions i subskrybujcie go:

***

Ślady Boga | DEON Studio Sessions

Miałeś kiedyś wrażenie, że poprzez jakąś piosenkę dotknął Cię Bóg? Przemówił do Ciebie, przytulił, pocieszył, rozwiał wątpliwości, uwolnił… Spotkałeś się z Nim w muzyce? Jeśli nie, to w ciągu najbliższych kilku tygodni będziesz mógł tego doświadczyć. Adwent to czas oczekiwania na ponowne przyjście Chrystusa, ale czy to znaczy, że Bóg nas opuścił? Nic bardziej mylnego. Wypełnia Sobą wszystko i wszystkich, czyniąc nas piękniejszymi i prawdziwszymi. I właśnie tego piękna oraz prawdy poszukamy również w muzyce.

Zaprosiliśmy do współpracy niezwykle utalentowanych wokalistów oraz instrumentalistów - Kasia Bogusz, Daga Gregorowicz, Małgosia Hutek, Przemek Kleczkowski, Hyper Son - dla których tworzenie muzyki to też sposób na modlitwę. Razem stworzyliśmy projekt, który Was pozytywnie zaskoczy. Usłyszcie covery piosenek, które dobrze znacie, ale czy wiecie, że mówią one o Bogu i jego wielkiej miłości do nas? Przekonajcie się sami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
25,83 zł
36,90 zł

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Hyper Son: Dom to podstawa życia. Jeśli jest dobry, to wszystko się w nim układa [Bitamina cover]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.