Jak będzie w niebie? Posłuchaj utworu, który zabierze cię tam już teraz

Jak będzie w niebie? Posłuchaj utworu, który zabierze cię tam już teraz
Fot. Gabi Gąsior / YouTube
Gabi i Wojtek Gąsior / NIEBO / YouTube

Zastanawialiście się, jak będzie wyglądał raj? Gabi Gąsior we współpracy z ponad 20 artystami nagrała piękny utwór o ziemskiej wędrówce do nieba. "Świetny tekst dający do myślenia" - internauci są zachwyceni.

"NIEBO to zbiór muzycznych opowieści o życiu, które jest wędrówką. Pełno w nich zachwytów i rozczarowań, uniesień i upadków, zmagań, poszukiwań… Jednak tym, co je łączy, jest nadzieja i wiara w to, że niebo nad nami to coś więcej niż błękit i chmury, że pod tą nazwą kryje się rzeczywistość, która jest bliżej niż nam się wydaje. I nieważne jak bardzo różnimy się od siebie i jak różne są nasze bagaże życiowe - ta rzeczywistość może być naszym wspólnym celem” - napisali Gabi i Wojtek Gąsior.

DEON.PL POLECA
Utwór "Skarb" autorstwa Gabi Gąsior to część nowego projektu NIEBO - muzycznych opowieści o ziemskiej wędrówce do Nieba. Został nagrany metodą "kwarantannową", tzn ponad 20 artystów nagrało swoje partie (zarówno dźwięk jak i obraz) w swoich domach. 

Gabi Gąsior to wokalistka, autorka tekstów i muzyki. W swoich utworach opowiada o poszukiwaniu i zmaganiach, o życiu, jako ziemskiej wędrówce do Nieba. Inspiracją do napisania tekstów piosenek jest Pismo Święte oraz teksty Jana Pawła II czy Benedykta XVI. Utwory są zróżnicowane stylistycznie, oscylują wokół szeroko rozumianej muzyki popularnej, zawierają w sobie m.in. elementy muzyki gospel, blues, rock.

Kierownikiem muzycznym projektu jest basista i aranżer Wojciech Gąsior. Aparat wykonawczy projektu obok solistki Gabi Gąsior współtworzą kilkunastoosobowy zespół wokalny DeocentriCity z Krakowa oraz rozbudowany zespół instrumentalny. Utwór "Skarb" jest pierwszym z trzech utworów nagranych w ten sposób, które zostaną opublikowane w sieci w najbliższym czasie.

***

Gabriela Gąsior - wokalistka, autorka tekstów i muzyki, instruktor gospel, nauczyciel śpiewu. Absolwentka wokalistyki jazzowej katowickiego Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Trener wokalny w I edycji telewizyjnego show “Bitwa na głosy” w drużynie braci Golec. Muzyką zajmuje się od dziecka. Podróż z gospel rozpoczęła w wieku 14 lat w Przemyskim Chórze Gospel i trwa ona do dziś. Na swoim koncie ma wydany autorski album gospel „Bez Ciebie nie ma mnie”, który ukazał się w marcu 2014 roku oraz płytę świąteczną „Narodził się Jedyny Król” wydaną w grudniu 2015 roku.

Występowała w opolskim amfiteatrze podczas koncertu Super Debiuty 2014 poświęconego twórczości Czesława Niemena wykonując utwór „Obok nas”. Przygotowała oraz poprowadziła chór ŚDM w Koncercie „Credo In Misericordiam Dei” pod kierownictwem Adama Sztaby, podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Podczas koncertu wykonała również m.in swój utwór „Słudzy Pańscy Chwalcie Pana”. Była jedną z solistek w świątecznej trasie koncertowej widowiska muzycznego „Betlejem w Polsce” w 2020 r.

Współpracowała m.in. z Beatą Bednarz, Adamem Sztabą, Kubą Badachem, Krzysztofem Antkowiakiem, Andrzejem Lampertem, Golec uOrkiestrą. Na co dzień koncertuje z własnym repertuarem wraz z zespołem Holy Noiz oraz  w duecie GGDuo, którty współtworzy ze swoim mężem Wojciechem. Współpracuje z chórami gospel, prowadzi warsztaty muzyki gospel w kraju i za granicą. 

Wojciech Gąsior - basista, aranżer, muzyk sesyjny, multiinstrumentalista, pedagog, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach (2009). Pracował z wieloma uznanymi artystami grając jazz, gospel, soul oraz pop-rock. Koncertował m. in. z: Natalią Niemen, Adamem Sztabą, Kubą Badachem, Mieczysławem Szcześniakiem, Andrzejem Lampertem, Ewą Urygą, Mate.O a także z wieloma artystami gospelowymi ze Stanów Zjednoczonych oraz z Wielkiej Brytanii. Występował na wielu festiwalach gospelowych w całej Europie. Jest Współtwórcą i kierownikiem muzycznym projektów: Gabi Gąsior & Holy Noiz oraz GGDuo. Jest współproducentem i szefem muzycznym trasy gospel odbywającej się co roku w sierpniu na terenie Polski, z gwiazdami muzyki gospel z USA.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Jordan Śliwiński OFMCap

Ksiądz Józef Tischner powiedział kiedyś, że nie lubi się spowiadać. To chyba powszechne doświadczenie, bowiem nikt z nas nie lubi opowiadać o własnych grzechach i słabościach. Wyznanie grzechów czyni Sakrament Pojednania najtrudniejszym spomiędzy wszystkich spotkań...

Skomentuj artykuł

Jak będzie w niebie? Posłuchaj utworu, który zabierze cię tam już teraz
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.