Jakie są ulubione lody papieża Franciszka? Znamy odpowiedź!

Jakie są ulubione lody papieża Franciszka? Znamy odpowiedź!
Fot. Marco Campagna / depositphotos.com
misyjne.pl / tk

Papież Franciszek szczególnie upodobał sobie rzymską lodziarnię Sebastiána Padróna, mimo że w Wiecznym Mieście jest ich niemal 10 tys. To właśnie lody od tego argentyńskiego sprzedawcy smakują papieżowi najbardziej.

Ulubione lody papieża

Jakie są ulubione lody Franciszka? To smak „Dulce de leche granizado”, czyli karmel z ziarenkami czekolady. Kiedy Sebastián Padrón przeprowadził się w 2018 roku do Rzymu z pewnością nie spodziewał się, że jego stałym klientem będzie papież Franciszek.

„Jak przekazał portalowi Aleteia właściciel lodziarni – co tydzień lub co dwa tygodnie otrzymuje on zamówienie na lody od papieża, czasami nawet na kilka kilogramów!” – podaje portal misyjne.pl.

Lodziarnię Sebastiána Padróna papież poleca biskupom, kapłanom czy gwardii szwajcarskiej. Poza lodami Franciszek zamawia także argentyńskie wina oraz yerba maté.

Właściciel lodziarni zapewnia, że papież jedząc lody „przez kilka chwil ma wrażenie, że znajduje się w domu”. Sebastián wraz z rodziną miał okazję być u papieża w Watykanie w październiku 2020 roku. Rodzina otrzymała franciszkański krucyfiks, różańce, argentyńskie wina oraz zdjęcie ze spotkania.

Źródło: misyjne.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się...

Skomentuj artykuł

Jakie są ulubione lody papieża Franciszka? Znamy odpowiedź!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.