Papież do Polaków: pielgrzymujcie w intencji Kościoła i pokoju na świecie

Papież do Polaków: pielgrzymujcie w intencji Kościoła i pokoju na świecie
fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
PAP / pk

Papież Franciszek poprosił Polaków, by trud pielgrzymowania na Jasną Górę i do innych sanktuariów ofiarowali za Kościół i pokój na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie. Po miesięcznej przerwie wakacyjnej papież spotkał się w środę z wiernymi na audiencji generalnej w Watykanie.

- Pozdrawiam pielgrzymów polskich. Dziękuję wam za modlitewne wsparcie podczas mojej podróży do Kanady. Wiem, że w sierpniu wielu z was pielgrzymuje pieszo na Jasną Górę i do innych sanktuariów maryjnych - powiedział papież, zwracając się do Polaków w Auli Pawła VI.

- Proszę was, ofiarujcie trud waszego pielgrzymowania także za Kościół, za pokój w całym świecie, a szczególnie na Ukrainie - dodał.

Pozdrowił też siostry elżbietanki, z których wiele pracuje na Ukrainie. "Niech Matka Boża wyjedna im oraz tym, którym pomagają, obfitość Bożych łask" - mówił papież.

DEON.PL POLECA

Franciszek odnotował także na zakończenie drugą rocznicę katastrofalnego wybuchu w porcie w Bejrucie w Libanie, w którym zginęło ponad 200 osób, a 6,5 tys. zostało rannych. Zaapelował o pokój, zgodę i pojednanie w tym kraju, pogrążonym w ciężkim kryzysie.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież do Polaków: pielgrzymujcie w intencji Kościoła i pokoju na świecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.