Pielgrzymka papieża do Kazachstanu. Watykan opublikował oficjalny program

Pielgrzymka papieża do Kazachstanu. Watykan opublikował oficjalny program
fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
PAP / pk

Watykan ogłosił we wtorek program wizyty papieża Franciszka w Kazachstanie w dniach 13-15 września. Nie zapisano w nim spotkania z patriarchą moskiewskim i całej Rusi Cyrylem, ale z wcześniejszych słów papieża wynika, że prawdopodobnie do niego dojdzie.

Franciszek poleci z Rzymu do stolicy Kazachstanu Nur-Sułtan, dawniej Astany. W 2019 roku parlament kraju przegłosował nazwanie miasta imieniem byłego prezydenta Nursułtana Nazarbajewa.

DEON.PL POLECA

Po przylocie na stołeczne lotnisko papież uda się do Pałacu Prezydenckiego na oficjalną ceremonię powitania. Spotka się tam z prezydentem Kasymem-Żomartem Tokajewem, a następnie w sali koncertowej wygłosi przemówienie do przedstawicieli władz i społeczeństwa.

W środę 14 września w Pałacu Pokoju i Pojednania papież weźmie udział w ceremonii otwarcia VII Kongresu Przywódców Religii Światowych i Tradycyjnych i wygłosi tam przemówienie. Na późniejsze godziny zapowiedziano prywatne spotkania z niektórymi przywódcami religijnymi. To wtedy może dojść do drugiego spotkania Franciszka z patriarchą Cyrylem. Pierwsze odbyło się na lotnisku w Hawanie na Kubie w lutym 2016 roku.

Po południu papież odprawi mszę na placu w stolicy.

W czwartek 15 września spotka się z duchowieństwem w stołecznej katedrze Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Wizytę Franciszka zakończy udział w odczytaniu końcowej deklaracji Kongresu oraz jego wystąpienie. Wieczorem powróci do Rzymu.

Jedynym papieżem, który odwiedził dotąd Kazachstan, był św. Jan Paweł II. Było to we wrześniu 2001 roku.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Pielgrzymka papieża do Kazachstanu. Watykan opublikował oficjalny program
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.