Papież Franciszek o broni jądrowej: posiadanie i używanie jej jest niemoralne

Papież Franciszek o broni jądrowej: posiadanie i używanie jej jest niemoralne
Fot. PAP/EPA/GUGLIELMO MANGIAPANE / POOL
KAI / kb

Posiadanie i używanie broni jądrowej jest niemoralne – przypomniał papież Franciszek z okazji trwającej w Nowym Jorku konferencji ONZ na temat rewizji Układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej. Do 26 sierpnia debatują nad tym przedstawiciele 190 państw.

Papież z okazji trwającej w Nowym Jorku konferencji ONZ

- Używanie broni jądrowej, jak również samo jej posiadanie jest niemoralne. Próba obrony oraz zapewnienia stabilności i pokoju poprzez fałszywe poczucie bezpieczeństwa i „równowagę strachu” kończy się zatruciem relacji między narodami i utrudnia prawdziwy dialog – napisał papież na swym koncie @Pontifex na Twitterze.

Przez cztery tygodnie przedstawiciele państw członkowskich ONZ będą próbować przywrócić moc wiążącą umowie liczącej już ponad pół wieku. Przyjęty w 1968 roku międzynarodowy Układ stanowi barierę przeciwko rozprzestrzenianiu się broni atomowej na świecie. Sankcjonuje niezbywalne prawo do energii jądrowej, ale zakazuje rozprzestrzeniania broni jądrowej. Prawo do jej posiadania przyznaje tylko Chinom, Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji i Stanom Zjednoczonym – państwom, które miały ją przed 1967 rokiem.

Źródło: KAI / kb

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek o broni jądrowej: posiadanie i używanie jej jest niemoralne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.