Papież o małych i średnich przedsiębiorcach: „Z poświęceniem inwestują w życie tworząc dobrobyt”

Papież o małych i średnich przedsiębiorcach: „Z poświęceniem inwestują w życie tworząc dobrobyt”
Fot. Grzegorz Gałązka
PAP / tk

Papież Franciszek zachęcił wiernych do modlitwy w sierpniu w intencji małych i średnich przedsiębiorców, ciężko dotkniętych skutkami kryzysu gospodarczego i społecznego w konsekwencji pandemii COVID-19 i wojen. Papieską intencję modlitw na ten miesiąc przedstawił we wtorek Watykan.

W opublikowanym przesłaniu wideo Franciszek powiedział: "W konsekwencji pandemii i wojen świat zmaga się z ciężkim kryzysem społeczno-gospodarczym. Nadal nie zdaliśmy sobie z tego sprawy".

- Wśród tych, którzy ponieśli największe straty są mali i średni przedsiębiorcy; ci z sektora handlu, rzemiosła, usług sprzątania, transportu i wielu innych. To ci, którzy nie figurują na liście najbogatszych i najmożniejszych i którzy mimo trudności tworzą miejsca pracy wykazując się społeczną odpowiedzialnością - mówił papież.

- To ci - dodał - którzy inwestują we wspólne dobro zamiast ukrywać swoje pieniądze w rajach podatkowych. Oni wszyscy poświęcają olbrzymie zdolności twórcze, by zmienić rzeczy u podstaw, skąd zawsze bierze się najlepsza kreatywność - oświadczył Franciszek.

O przedsiębiorcach tych powiedział: "Z odwagą, wysiłkiem, poświęceniem inwestują w życie tworząc dobrobyt, szanse i pracę".

- Módlmy się o to, aby mali i średni przedsiębiorcy, ciężko dotknięci przez kryzys gospodarczy i społeczny znaleźli środki potrzebne do tego, by kontynuować działalność, w służbie wspólnoty, w której żyją - wezwał papież.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Papież o małych i średnich przedsiębiorcach: „Z poświęceniem inwestują w życie tworząc dobrobyt”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.