Japonia: W ostatnich tygodniach małpy zaatakowały 42 osoby

Japonia: W ostatnich tygodniach małpy zaatakowały 42 osoby
Makaki japońskie, Fot. URIADNIKOV SERGEI / depositphotos.com
PAP / tk

W ostatnich tygodniach 42 osoby zostały zaatakowane przez małpy grasujące w mieście Yamaguchi leżącym w zachodniej części japońskiej wyspy Honsiu. Lokalne władze poinformowały, że zaczną używać pistoletów ze środkiem usypiającym, aby walczyć z agresywnymi zwierzętami.

W ostatnim czasie zarówno dorośli, jak i dzieci zostali podrapani i ugryzieni przez makaki japońskie, które powszechnie występują w Japonii. Na niektórych obszarach kraju są uznawane za szkodniki, zjadające uprawy i wchodzące do domów.

DEON.PL POLECA
- Całe miasto Yamaguchi jest otoczone górami i często widuje się tu małpy - powiedział anonimowy urzędnik miejski, cytowany w poniedziałek przez AFP. - Ale rzadko można zaobserwować tak wiele ataków w tak krótkim czasie - dodał.

Na początku ataków, od pierwszego tygodnia lipca, władze rozpoczęły regularne patrole i zastawiły pułapki na zwierzęta, jednak nie zdołano w nie złapać żadnej małpy. W związku z tym postanowiono zmienić taktykę na środki usypiające.

DEON.PL POLECA

Małpy atakują ludzi

- Początkowo atakowane były tylko dzieci i kobiety. Ostatnio ofiarami padły także osoby starsze i dorośli mężczyźni - powiedział urzędnik.

Miasto nie jest pewne, czy ataków dopuszcza się wiele małp, czy jeden agresywny osobnik. W niektórych przypadkach makaki włamują się do domów przez rozsuwane drzwi lub przez okna. Historia trafiła na pierwsze strony gazet w Japonii w ostatnich tygodniach, a miejscowi mieszkańcy donoszą o regularnych inwazjach.

- Usłyszałem płacz dochodzący z parteru, więc pospieszyłem na dół. (...) Wtedy zobaczyłem małpę pochylającą się nad moim dzieckiem.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Sabine Bernau

Coraz więcej osób spostrzega siebie samych jako chorobliwie roztargnionych i ogarniętych wewnętrznym niepokojem. Wiele z nich, szukając źródła tego stanu, dowiaduje się z zaskoczeniem, że ma ADHD. Niektórzy rozpoznają własne objawy w zachowaniu swoich dzieci...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Japonia: W ostatnich tygodniach małpy zaatakowały 42 osoby
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.