"Jesus Christ Superstar" w Łodzi

"Jesus Christ Superstar" w Łodzi
(fot. shutterstock.com)
PAP / pk

Rock opera "Jesus Christ Superstar" z repertuaru Teatru Muzycznego w Łodzi zostanie wystawiona na scenie plenerowej w łódzkim Pasażu Schillera. Spektakl zainauguruje 2 października sezon teatralny łódzkiej sceny.

- Spektakl "Jesus Christ Superstar" cieszy się ogromnym powodzeniem i myślę, że drugiego października przyjdą na Pasaż Schillera ci widzowie, którzy widzieli go wielokrotnie - bo są tacy - oraz ci, którzy go jeszcze nie znają. Może to zachęci ich do odwiedzenia teatru i zobaczenia realizacji w pełnej krasie, bo na scenie plenerowej - z przyczyn technicznych - pewnych elementów nie będziemy mogli pokazać - zaznaczyła na konferencji prasowej w poniedziałek dyrektor Teatru Muzycznego Grażyna Posmykiewicz.

Plenerowy spektakl otwarty dla publiczności jest częścią obchodów 70-lecia łódzkiego Teatru Muzycznego. Rock opera "Jesus Christ Superstar" została wystawiona na jego deskach rok temu i od tamtej pory cieszy się niesłabnącą popularnością. Jej reżyser Zbigniew Macias został uhonorowany Teatralną Nagrodą Muzyczną im. Jana Kiepury.

- To legendarny tytuł, który mamy okazję grać od roku. Na pewno będzie to wspaniałe wydarzenie. Spektakl gramy w języku angielskim - to pierwsza polska realizacja w tym języku, która podkreśla walory libretta. Występ w plenerze jest dużym wyzwaniem, liczymy, że pogoda nam dopisze - mówiła odtwórczyni roli Marii Magdaleny Emilia Klimczak.

DEON.PL POLECA

W czasie inscenizacji widzowie będą mogli śledzić polski tekst libretta na tablicy świetlnej.

"Jesus Christ Superstar" to dzieło Andrew Lloyda Webera (muzyka) i Toma Rice (libretto), opublikowane po raz pierwszy w 1970 r. Opowiada o ostatnim tygodniu życia Jezusa Chrystusa. Spektakl w Teatrze Muzycznym jest wiernym odtworzeniem oryginalnej wersji jednego z najsłynniejszych na świecie musicali.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Jesus Christ Superstar" w Łodzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.