Wrocław: teatr otwiera drzwi dla najmłodszych

Wrocław: teatr otwiera drzwi dla najmłodszych
(fot. shutterstock.com)
PAP / pk

Kilkanaście spektakli teatrów z Polski i zagranicy zostanie zaprezentowanych podczas 3. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci, który odbędzie się w dniach 24-27 września we Wrocławiu.

Wrocławski festiwal jest jednym z wydarzeń artystycznych związanych z pełnieniem przez stolicę Dolnego Śląska w 2016 r. tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Organizatorzy festiwalu podkreślają, że jednym z głównych celów imprezy jest zwiększenie uczestnictwa dzieci w kulturze.

- Teatr ma niesamowity wpływ na rozwój dziecka. Wywołuje emocje, które kształtują wrażliwość dzieci. Te emocje są sensem tworzenia teatru dla najmłodszych widzów. Dzięki nim dzieci łatwiej rozpoznają co jest prawdą i co jest piękne. To w przyszłości zaprocentuje - mówił we wtorek podczas konferencji prasowej dyrektor artystyczny festiwalu Wiktor Wiktorczyk.

Podczas tegorocznej edycji imprezy zostanie zaprezentowanych kilkanaście spektakli teatrów z Polski i zagranicy. Do Wrocławia przyjadą m.in. artyści z holenderskiego teatru De Stilte, brytyjskiego Pocket Oxford Theatre czy Kowieńskiego Państwowego Teatru Lalek.

Jednym z pierwszy przedstawień pokazywanych podczas tegorocznej edycji będzie spektakl "Alicja" holenderskiego teatru De Stilte. To niekonwencjonalna adaptacja "Alicji w krainie czarów" Lewisa Carrolla. W pierwszy dniach festiwalu widzowie obejrzą również spektakl Kowieńskiego Państwowego Teatru Lalek, który zaprezentuje przedstawienie "W stronę słońca". To historia o wędrownym cyrku.

W programie festiwalu, oprócz przedstawień teatralnych, znalazły się również m.in. słuchowiska i warsztaty teatralne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wrocław: teatr otwiera drzwi dla najmłodszych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.