Jürgen Klopp: Wierzę w Boga i chciałbym, aby ludzie myśleli o Jezusie Chrystusie

Jürgen Klopp: Wierzę w Boga i chciałbym, aby ludzie myśleli o Jezusie Chrystusie
misyjne.pl / tk

Znany niemiecki trener piłkarski Jürgen Klopp, który prowadzi obecnie drużynę Liverpool FC, nie wstydzi się otwarcie mówić o swojej wierze. Jak sam przyznał, najważniejszą osobą na świecie jest Jezus Chrystus.

Jürgen Klopp jest lubiany nie tylko przez fanów Borussii Dortmund czy Liverpoolu – klubów, z którymi zdobywał liczne tytuły. Wielu ludzi darzy tego człowieka sympatią ze względu na jego pozytywne podejście do życia i niezwykłą charyzmę, jaką ma w sobie.

Jürgen Klopp o wierze w Boga

Niewielu jednak wie, że Klopp jest osobą wierzącą. - Jestem chrześcijaninem, muszę to powiedzieć, i wierzę w Boga – przyznał niegdyś w rozmowie z "BT Sports".

Kilka lat temu Niemiec został zapytany przez dziennikarza „Kickera” o to, kto według niego jest najważniejszą osobą na świecie. Jego odpowiedź była prosta: "Jezus Chrystus".

DEON.PL POLECA

- Jezus przyszedł na świat i miał jasny cel, choć nie był to spacerek w parku. To nie jest tak, że pojawił się i powiedział: Okej, na początku muszę wszystkim udowodnić, że naprawdę istnieję, bo to nie jest w stu procentach pewne – przynajmniej nie dla wszystkich ludzi. On przyszedł i wziął na siebie wszystkie nasze grzechy, i pozwolił się przybić z nimi do krzyża – wyznał szkoleniowiec.

- Dla mnie jako dla chrześcijanina to jasne, że to najważniejszy moment dziejów, który wszystko zmienił. Długo zajęło, nim Dobra Nowina rozprzestrzeniła się po świecie, a po drodze popełniono pewne błędy, ale dla mnie dziś, gdy myślę o Jezusie, to była największa rzecz, jaką można było osiągnąć. Nie ma takiej możliwości, żebyśmy zrobili coś takiego jak On, ale i nie ma potrzeby, bo On już to zrobił za nas. To wielki, wielki komfort – powiedział kilka lat temu Jürgen Klopp.

Jego słowa odbiły się szerokim echem i mówiono o nich jako o "najkrótszych rekolekcjach świata".

"Chciałbym, aby ludzie myśleli o Jezusie Chrystusie"

W listopadzie 2023 roku Niemiec po raz kolejny wypowiedział się na temat swojej wiary. - Wierzę w Boga i chciałbym, aby ludzie myśleli o Jezusie Chrystusie. Jest On wspaniałą wskazówką na życie, ponieważ życie jest darem – wyznał.

@user1976596157227 Yurgen Klopp on his belief in God and Jesus Christ. This is amazing. Praise Jesus #fyp #viral #christiantiktok #jesuschrist #jurgenklopp #football #ballersingod original sound - Israel ️

Źródło: misyjne.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski, Krzysztof Krajewski-Siuda

Ulecz Boga w sobie, ulecz siebie

  • Czy choroba psychiczna wyklucza świętość?
  • Czy psychiatra zajmuje się życiem duchowym pacjenta?
  • Czy egzorcyzmy bardziej szkodzą niż pomagają i należy ich zakazać?
  • Jak postrzeganie Boga kształtuje nasze życie?
  • Czy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Jürgen Klopp: Wierzę w Boga i chciałbym, aby ludzie myśleli o Jezusie Chrystusie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.