Kolejarze uratowali chłopca, który znajdował się tuż przy torach. "Zapobiegli przerażającemu wypadkowi"

Kolejarze uratowali chłopca, który znajdował się tuż przy torach. "Zapobiegli przerażającemu wypadkowi"
Fot. depositphotos.com / NBC New York / YouTube.com
polsatnews.pl / tk

Niecodzienną i bohaterską interwencją mogą poszczycić się pracownicy kolei z Nowego Jorku. Uratowali oni trzyletniego, autystycznego chłopca, który znajdował się tuż przy torach. Film z sytuacji obiegł media społecznościowe, a kolejarze zostali odznaczeni przez przełożonych.

Jak podaje portal polsatnews.pl, „Nietypowy incydent miał miejsce 6 kwietnia ok. godz. 15 niedaleko stacji Tarrytown w Nowym Jorku. Autystyczny chłopiec został uratowany z torów kolejowych przez załogę konduktorską pociągu linii Metro-North Railroad. Aby pomóc dziecku, zatrzymano cały skład”.

Bohaterska interwencja konduktora

Zarząd Transportu Metropolitalnego Nowego Jorku opublikował nagranie z sytuacji. Widzimy na nim, jak konduktor Marcus Higgins wysiada z pociągu i podbiega do trzylatka. Mężczyzna upewnia się, że dziecko nie jest ranne, po czym wsiada z nim do maszyny.

DEON.PL POLECA


- Gdy widzisz dziecko w takiej sytuacji, twoim pierwszym odruchem jest upewnienie się, że jest bezpieczne. Cieszę się, że nasza załoga była tam i mogła pomóc – powiedział konduktor.

W momencie kiedy kolejarz ratował chłopca, pracownicy naprawiający trakcję natknęli się na płaczącą matkę i siostrę trzylatka. Został on szybko przetransportowany do rodziny.

- Szybkie myślenie i sprawne działania pozwoliły nam zabrać dziecko z torów i zwrócić je rodzinie - zaznaczył maszynista William Kennedy.

Kolejarze odznaczeni przez przełożonych

Nietypowe zdarzenie nie przeszło obojętnie uwadze nowojorskiemu Zarządowi Transportu Metropolitalnego. Przełożeni kolejarzy postanowili ich odznaczyć. - Ci członkowie zespołu konduktorskiego ucieleśniają cechy, którymi powinni wykazywać się nasi pracownicy: czujność, szybkość reakcji, wiedza i chęć niesienia pomocy – wyznała Catherine Rinaldi, prezes Metro-North Railroad.

- Dzięki odwadze i zachowaniu spokoju zapobiegli przerażającemu wypadkowi - dodała.

Źródło: polsatnews.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jerzy Stuhr

Jak żyć, gdy wszyscy patrzą?

Jerzy Stuhr – jeden z najbardziej uznanych polskich aktorów – szczerze o osobistych dylematach, życiu w Polsce i polityce. O Wałęsie i Stalinie. O Witkacym i Gombrowiczu. O tym, że...

Skomentuj artykuł

Kolejarze uratowali chłopca, który znajdował się tuż przy torach. "Zapobiegli przerażającemu wypadkowi"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.