Kraków: Prezentacja książki o Marylin Monroe

Kraków: Prezentacja książki o Marylin Monroe
Legenda światowego kina lat 50 i 60. (fot. wikipedia.com)
wab

11 kwietnia 2011 roku o godz. 19.00 w Kinie Pod Baranami odbędzie się promocja książki Marilyn Monroe: Fragmenty (Wydawnictwo Literackie) z udziałem Krystiana Lupy i Sandry Korzeniak. Prezentacji książki towarzyszyć będzie projekcja filmu "Pół żartem, pół serio".

Książka Marilyn Monroe – "Fragmenty: Wiersze, zapiski intymne, listy" ukazuje nieznaną twarz platynowej blond piękności, uważanej za symbol seksu gwiazdy kina lat 50. Składa się z niepublikowanych dotychczas intymnych zapisków Marilyn Monroe, jej wierszy i listów, które tworzą niezwykły portret wrażliwej, inteligentnej kobiety – diametralnie różny od tego jaki dla potrzeb opinii publicznej wykreowały media. Tom jest bogato ilustrowany.

Znalazły się w nim faksymile odręcznych i spisywanych na maszynie notatek oraz liczne fotograficzne portrety gwiazdy i jej zdjęcia w towarzystwie m.in. pierwszego męża Jamesa Dougherty’ego; największej miłości – jej trzeciego małżonka – Arthura Millera; nauczyciela i powiernika – Lee Strasberga; a także pisarzy – Trumana Capote’a oraz Karen Blixen.

O zapiskach Marilyn Monroe, które wzbudziły sensację na całym świecie, rozmawiać będą Krystian Lupa (reżyser spektaklu Persona. Marilyn) oraz Sandra Korzeniak (odtwórczyni roli Marilyn w spektaklu).

Spotkanie poprowadzi Magda Miśka-Jackowska (RMF Classic). Po spotkaniu wyświetlony zostanie film z Marilyn w roli głównej, "Pół żartem, pół serio" w reżyserii Billy’ego Wildera, uważany za jedną z najwybitniejszych komedii w historii kina.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kraków: Prezentacja książki o Marylin Monroe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.