Ksiądz poczęty w wyniku gwałtu: największą dumą mojej mamy było obronienie życia

Ksiądz poczęty w wyniku gwałtu: największą dumą mojej mamy było obronienie życia
Fot. Depositphotos
Aleteia / pk

Jego matka została zgwałcona. Poznajcie księdza, który przyszedł na świat, chociaż wiele osób sugerowało jego matce aborcję.

Jak informuje portal Aleteia, ks. Alfar Antonio Vélez pochodzi z Kolumbii. Kiedy w 2012 roku niektóre kraje Ameryki Łacińskiej postanowiły wprowadzić proaborcyjne ustawodawstwo, kapłan podzielił się zaskakującym świadectwem.

Jej największą dumą "było obronienie życia”.

Matka ks. Alfara została zgwałcona w wieku 27 lat. Rodzice postawili ukryć ciążę i wydali córkę za wdowca, który później „stał się sprawdzą przemocy”. Wiele osób nakłaniało kobietę, by dokonała aborcji. Ta jednak nie chciała nawet o tym słyszeć. Dzięki niej Alfar przyszedł na świat. Kobieta dopiero wtedy zdecydowała się oddać go pod opiekę babci.

Dziś Alfar Antonio Vélez jest kapłanem i mówi o swojej mamie, że jej największą dumą "było obronienie życia”.

"Moja mama była kobietą wielkiej wiary, bardzo wierną i bardzo świętą. Mawiała, że niezależnie od potwornych okoliczności, nosiła w łonie cud życia, który otrzymała od Boga i którego, ze względu na swoje przekonania, nie mogła usunąć. Twierdziła, że skoro Bóg dał jej dziecko, musi odkryć, z jakiego powodu” - powiedział ks. Alfar Antonio Vélez, cytowany przez portal Aleteia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
11,65 zł
12,95 zł

W książce znajdziemy argumenty przemawiające za koniecznością obrony życia ludzkiego. Autorzy publikacji zwracają uwagę na potrzebę modlitwy za życie, przypominają o godności każdej osoby na każdym etapie jej życia, ostrzegają przed skutkami fizycznymi i psychicznymi...

Skomentuj artykuł

Ksiądz poczęty w wyniku gwałtu: największą dumą mojej mamy było obronienie życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.