Ksiądz z TikToka wskazał, jaki prezent dać dziecku na pierwszą komunię. Jego pomysł nie wszystkim się spodobał

Ksiądz z TikToka wskazał, jaki prezent dać dziecku na pierwszą komunię. Jego pomysł nie wszystkim się spodobał
Fot. Agostino Curto / depositphotos.com / TikTok.com
onet.pl / tk

Ks. Sebastian Picur, który znany jest z nagrywania krótkich filmików o religijnej treści na TikToku, odpowiedział na pytanie jednej z internautek „Jaki prezent dać dziecku z okazji I komunii?”. Jego odpowiedź wywołała niemało kontrowersji wśród użytkowników.

Zbliża się okres pierwszych komunii świętych. W związku z tym wiele osób zastanawia się, jaki prezent ofiarować dziecku z tej okazji. Odpowiedź na tę zagwozdkę ma znany z TikToka ks. Sebastian Picur.

Jaki prezent dać dziecku na pierwszą komunię?

Jedna z internautek zadała pytanie: „Jaki prezent dać dziecku z okazji I komunii?”. Ks. Picur zauważył, że najważniejsza w tym dniu jest modlitwa za dziecko i jego rodzinę oraz przyjęcie w ich intencji komunii.

Kapłan zaznaczył, że „Drogie prezenty warto zachować na inną okazję np. urodziny”. Dodał również, że „Akcent należy przenieść na wartości duchowe”. W ocenie ks. Picura najlepszym prezentem dla dziecka będzie Biblia dla dzieci czy skromny upominek związany z wiarą.

DEON.PL POLECA

„Wielu internautów w komentarzach skrytykowało pomysły księdza. Część wprost zaznaczyła, że dzieci wyśmiałyby taki podarunek. Pod filmem można też przeczytać, że w przeszłości niektórzy zdecydowali się na taki prezent i widzieli niezadowolenie u dzieci, ale także u rodziców. Sami również nie byliby szczęśliwi z takiego prezentu. Pojawiają się też głosy poparcia dla księdza” – czytamy na portalu onet.pl.

Niektórzy internauci ze smutkiem zauważyli, że my sami nakręcamy spiralę dawania drogich prezentów z okazji pierwszej komunii świętej. „Tylko kasa się liczy, inne wartości schodzą na drugi plan” – czytamy w komentarzach pod nagraniem.

Źródło: onet.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Babik, Marek Babik

Z tej książki dowiesz się:
- jak wspierać dziecko w okresie przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej,
- w jaki sposób wyjaśnić mu, czym jest grzech, o co chodzi w rachunku sumienia i dlaczego...

Skomentuj artykuł

Ksiądz z TikToka wskazał, jaki prezent dać dziecku na pierwszą komunię. Jego pomysł nie wszystkim się spodobał
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.