Lednica2000 to ludzie. To pot, krew, czasem łzy i ogromna radość z bycia razem [PREMIERA]

Lednica2000 to ludzie. To pot, krew, czasem łzy i ogromna radość z bycia razem [PREMIERA]
fot. Lednica2000
1 miesiąc temu
Redakcja DEON.pl

Normalnie o tej porze setki wolontariuszy kończyłoby przygotowania Pól Lednickich do spotkania młodzieży. Plany pokrzyżowała niestety pandemia. Kto raz przyjechał na ISL, wraca już co roku. Zobaczcie fantastyczny film i posłuchajcie, za czym najbardziej tęsknią wolontariusze, dzięki którym przez ponad dwadzieścia lat mogły odbywać się Spotkania Lednickie.

Spotkania Młodzieży mają już dwadzieścia lat. Przez ten czas Pola Lednickie gościły ponad 1,6 mln uczestników. Ilu z was zastanawiało się, jak powstaje to niesamowite wydarzenie? My widzimy już tylko efekt końcowy: wozy transmisyjne, służby medyczne, policja - wszystko jest bardzo profesjonalne. Tymczasem od samego początku za prawdziwymi przygotowaniami stoi grupa zapaleńców, która każdego roku oddaje swój czas i serce, by powstało to spotkanie. Z każdym rokiem przybywa ktoś nowy i po prostu zostaje "na zawsze". To ludzie, których zmęczone twarze od dwudziestu lat są najpiękniejszą ozdobą Pól Lednickich. ISL, czyli Infrastruktura Spotkań Lednickich - to o nich jest ta opowieść.

Tylko na DEON.pl premiera filmu o wolontariuszach tej niesamowitej corocznej akcji:

Do ojca Jana Góry wiele razy przychodzili profesjonaliści, oferując swoje usługi. Chcieli to robić nawet za darmo. Jednak on nigdy się nie zgodził. Mówił: "Dopóki żyję, Lednica będzie w rękach młodzieży". I jest tak nawet po jego śmierci. A ludzie z dumą wpisują do swojego CV pracę dla Lednicy, bo spotkania dzięki swojej organizacji zyskały renomę w całej Polsce. Lednica budzi podziw u przyszłego pracodawcy.

Ekipa w kuchni bada stan spiżarni, reszta liczy młotki, gwoździe, kompletuje ostatnie zamówienia i sprawdza braki. Na widok dziesięciokilowych młotów najbardziej cieszą się dziewczyny - nie ustępują chłopakom ani na krok. Basia i "Muri" są zaprawione w boju (to te dwie uśmiechnięte dziewczyny z ochrony, które z pewnością mijacie każdego roku pod Bramą Rybą).

 

Więcej o tym, jak wygląda od kuchni przygotowanie Lednickich Spotkań Młodzieży dowiecie się z naszego reportażu:

 

Spotkanie Lednickie on-line startuje jutro po godz. 14:45. Relację ze spotkania znajdziecie na DEON.pl. Kolejny raz w tym roku z radością wspieramy największe spotkanie młodzieży katolickiej w Polsce.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko
13,79 zł
22,97 zł

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Lednica2000 to ludzie. To pot, krew, czasem łzy i ogromna radość z bycia razem [PREMIERA]
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Lednica2000 to ludzie. To pot, krew, czasem łzy i ogromna radość z bycia razem [PREMIERA]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.