Nie żyje kobieta, która uratowała ponad 22 tysiące dzieci

Nie żyje kobieta, która uratowała ponad 22 tysiące dzieci
(fot. youtube.com)
aleteia.org / pp

Paola Bonzi "nikogo nie osądzała, umiała tylko kochać". Założycielka Centrum Pomocy Życiu przez lata była wsparciem dla kobiet chcących dokonać aborcji. Uratowała 22 702 dzieci.

9 sierpnia 2019 roku, w wieku 76 lat, zmarła Paola Bonzi. Włoszka przez 35 lat wspierała kobiety w ciąży. Centrum Pomocy Życiu, które założyła, mieści się na trzecim piętrze szpitala w Mediolanie. Piętro niżej, w tym samym szpitalu, znajduje się oddział, na którym dokonuje się aborcji. Dzięki Paoli wiele kobiet wybierało trzecie piętro zamiast drugiego. "Nikogo nie osądzała, umiała tylko kochać" - mówili o niej ludzie.

 

Zrozumieć kobiety 

Gdy Paola miała 18 lat zaczęła pracować z niepełnosprawnymi dziećmi. Po kilku latach ciężko zachorowała i straciła wzrok. W tym samym czasie okazało się, że jest w drugiej ciąży. To wydarzenie całkowicie zmieniło jej życie. Choć bliscy starali się otoczyć ją wsparciem, to Paola czuła się bardzo samotna. Bała się czy jako niewidoma poradzi sobie z wychowywaniem dziecka.

Jak sama przyznała w jednym z wywiadów właśnie to doświadczenie pomoglo jej zrozumieć kobiety, które planowały aborcję. Tak narodził się pomysł stworzenia Centrum. Jego wolontariusze nie tylko starają sie odwieźć kobiety od aborcji, ale pomagają im w czasie ciąży, wspierają finansowo i w wychowywaniu dzieci.

Życie jest miłością

Założycielka tej wyjątkowej organizacji była zdania, że aborcja nigdy nie jest wolnym wyborem kobiety, a wynikiem braku innego rozwiązania i strachu. Nie zostawiała tych, które się na nią decydowały: towarzysztła im w bólu, płakała razem z nimi.

W swoim ostatnim poście na Facebooku napisała: "Życie jest miłością".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Nie żyje kobieta, która uratowała ponad 22 tysiące dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.