Polscy amp futboliści zachwycili nie tylko grą. O ich geście mówią już wszyscy

Polscy amp futboliści zachwycili nie tylko grą. O ich geście mówią już wszyscy
(fot. facebook.com/ Amp Futbol Polska / Bartłomiej Budny)
3 lata temu
facebook.com / Amp Fubol Polska / sz

Nigeryjczycy mieli do naszych piłkarzy pewną prośbę. Ich reakcji nie mogli się jednak spodziewać. "Łączy nas kula" - napisali pod wspólnym zdjęciem.

Amp futbol to rodzaj piłki nożnej rozgrywanej przez drużyny, w których biorą udział zawodnicy po jednostronnej wadzie lub amputacji kończyny dolnej - w przypadku graczy z pola, lub kończyny górnej u bramkarzy.

W ostatnich tygodniach odbywały się Mistrzostwa Świata Amp futbolu (WAFF). Organizatorem był Meksyk. Nasza reprezentacja zachwycała swoją grą i byli nawet typowani do zwycięstwa w całych rozgrywkach. Niestety pech chciał, że przegrali 2:3 po wycieńczające walce z Angolą… w rzutach karnych. Emocje sięgały zenitu, a po meczu piłkarze dosłowanie padli na urawę. Mistrzostwa ukończyliśmy na 7 miejscu, pokonując jeszcze Hiszpanię 1:0.

W meczu o 7. miejsce na mistrzostwach świata wygraliśmy 1:0 z Hiszpanią po golu Bartosza Łastowskiego. ????⚽️ fot.: Bartłomiej Budny

Opublikowany przez Amp Futbol Polska Poniedziałek, 5 listopada 2018

Polscy amp futboliści pokazali jednak klasę raz jeszcze, o czym mówią dziś wszyscy. Kilka dni wcześniej reprezentacja Nigerii poprosiła ich o pożyczenie dwóch par kul, aby mogli rozegrać swoje mecze. Nigeryjczycy borykali się z problemami finansowymi i samo pojawienie się na mistrzostwach po trzech latach nieobecności, było wielkim wyczynem z ich strony.

Nasi piłkarze postanowili jednak zrobić dla nich coś innego i ofiarowali im trochę sprzętu, z którym będą mogli dalej się rozwijać. Ich wspólne zdjęcie znalazło się facebookowym profilu Amp Futbol Polska z takim opisem:

"Reprezentanci Nigerii po zakończonych mistrzostwach świata - z braku własnego sprzętu - poprosili o dwie kule. Podrzuciliśmy im trochę więcej sprzętu, bo... Łączy nas kula. Sprzęt przekazaliśmy w ręce Yomiego, który na co dzień występuje w naszej Amp Futbol Ekstraklasie"

Reprezentanci Nigerii po zakończonych mistrzostwach świata - z braku własnego sprzętu - poprosili o dwie kule....

Opublikowany przez Amp Futbol Polska Poniedziałek, 5 listopada 2018

Nigeryjczycy nie wyszli z grupy, ale dzięki pomocy kolegów z Polski mogą dalej spełniać swoje marzenia.

Nasza reprezentacja natomiast wraca już do Polski i możemy się spodziewać w pełni zasłużonego gorącego powitania.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko
20,94 zł
29,90 zł

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Polscy amp futboliści zachwycili nie tylko grą. O ich geście mówią już wszyscy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.