Tak wygląda dramatyczna ucieczka uchodźców

Tak wygląda dramatyczna ucieczka uchodźców
(fot. UNHCR / facebook.com)
4 lata temu
facebook.pl/UNHCR / sz

Z okazji Światowego Dnia Uchodźcy UNHCR opublikował na swojej stronie wzruszający film. W jego nagraniu wzięli udział najbardziej rozpoznawalni aktorzy: Cate Blanchett, Keira Knightley, Juliet Stevenson, Peter Capaldi, Stanley Tucci, Chiwetel Ejiofor, Kit Harington, Douglas Booth, Jesse Eisenberg oraz Neil Gaiman. Przeczytali oni poemat Jenifer Toksvig "To, co wzięli ze sobą" ("What They Took With Them"), opowiadający losy uchodźców.

Poemat był inspirowany prawdziwymi historiami ludzi, którzy uciekli przed wojną. Opisuje cały ten proces.

- Jak tylko przeczytałam wiersz Jenifer Toksvig, uderzył we mnie z ogromną mocą. Z każdą kolejną próbą na scenie czułam go coraz bardziej. Rytm i słowa pozwalają wyobrazić sobie to szaleństwo, chaos i ogromny strach ludzi, którzy nagle zostali zmuszeni do opuszczenia domów. Zdążyli chwycić jedynie małe rzeczy - powiedziała Cate Blanchett, Ambasadorka Dobrej Woli przy UNHCR.

Ponad 65 mln. ludzi na świecie zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów i ucieczki. Organizatorzy zachęcają do odwiedzenia strony www.refugees.org i podpisania petycji #WithRefugees, która zostanie przekazana na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ w Nowym Jorku. Petycja wzywa rządy państw do pomocy uchodźcom i zapewnienia im:

  • dostępu do edukacji
  • bezpiecznego miejsca od życia
  • zatrudnienia i szkoleń zawodowych, aby oni mogli sami pracować na swój dobrobyt i być częścią społeczeństwa

Udostępniając ten film nie zapomnijcie dodać: #WithRefugees

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tak wygląda dramatyczna ucieczka uchodźców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.