Życzliwość dla drugiego człowieka? Dzisiaj miej ją szczególnie

Życzliwość dla drugiego człowieka? Dzisiaj miej ją szczególnie
(fot. caju gomes / unsplash)
1 rok temu
facebook / pch

Jak często uśmiechasz się do innych? Dzisiaj jest światowy dzień życzliwości i pozdrowień, w którym zachęcamy do szczególnej uwagi na to, jakimi jesteśmy dla drugiego człowieka.

Obejrzyj film, który cię do tego zmotywuje:

21.11 Dzień Życzliwości

21.11 obchodzimy Dzień życzliwości - to czas na szukanie dobra - we własnym życiu, i w całej otaczającej nas rzeczywistości. Uśmiech jakim obdarzymy pierwszego spotkanego o poranku człowieka, pozwoli i jemu tego dnia nieść serdeczność dalej. Dobre gesty, słowa pełne łagodności, cierpliwość w obliczu złości zmienią nasz świat. Żeby zasłużyć na życzliwość innych, samemu trzeba się na nią zdobyć. Jeśli wymagamy, by inni traktowali nas z szacunkiem, zacznijmy sami tak postępować. więcej na https://www.dzienzycia.pl/nasze-projekty/biezace/dzien-zyczliwosci,p1350052022 #dzienzyczliwosci #elacjektorelacza #narodowydzienzycia #życzliwość

Opublikowany przez Narodowy Dzień Życia Wtorek, 20 listopada 2018

Człowiek życzliwy to według słownika ktoś «przyjaźnie usposobiony», wyrażający przyjazne uczucia względem innych. A przyjacielskie usposobienie nie jest podejrzliwe i wrogie. Życzliwość to piękny dar, jaki możemy bezinteresownie dawać innym.

Bądźmy dla siebie dobrymi i wyrozumiałymi ludźmi! Umiejmy dążyć do pokoju i nie kłóćmy się! A nawet jeśli się pokłócimy, to życzliwie dochodźmy do zgody.

Autorzy tego filmiku piszą o tym, co możemy zrobić w naszym życiu, żeby było piękniejsze:

Uśmiech jakim obdarzymy pierwszego spotkanego o poranku człowieka, pozwoli i jemu tego dnia nieść serdeczność dalej. Dobre gesty, słowa pełne łagodności, cierpliwość w obliczu złości zmienią nasz świat. Żeby zasłużyć na życzliwość innych, samemu trzeba się na nią zdobyć. Jeśli wymagamy, by inni traktowali nas z szacunkiem, zacznijmy sami tak postępować.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Alosza Awdiejew
27,92 zł
34,90 zł

Przekrój życia ludzkiego w kawał(k)ach

Gdzie kryje się dowcip? Na kartach książki. I to nie jeden. Kilkaset. Nasz człowiek z Rosji Alosza Awdiejew zbiera kawały od 40 lat. Mógł w tym czasie wiele osiągnąć, np....

Skomentuj artykuł

Życzliwość dla drugiego człowieka? Dzisiaj miej ją szczególnie
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Życzliwość dla drugiego człowieka? Dzisiaj miej ją szczególnie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.