Życzliwość dla drugiego człowieka? Dzisiaj miej ją szczególnie

Życzliwość dla drugiego człowieka? Dzisiaj miej ją szczególnie
(fot. caju gomes / unsplash)
3 lata temu
facebook / pch

Jak często uśmiechasz się do innych? Dzisiaj jest światowy dzień życzliwości i pozdrowień, w którym zachęcamy do szczególnej uwagi na to, jakimi jesteśmy dla drugiego człowieka.

Obejrzyj film, który cię do tego zmotywuje:

21.11 Dzień Życzliwości

21.11 obchodzimy Dzień życzliwości - to czas na szukanie dobra - we własnym życiu, i w całej otaczającej nas rzeczywistości. Uśmiech jakim obdarzymy pierwszego spotkanego o poranku człowieka, pozwoli i jemu tego dnia nieść serdeczność dalej. Dobre gesty, słowa pełne łagodności, cierpliwość w obliczu złości zmienią nasz świat. Żeby zasłużyć na życzliwość innych, samemu trzeba się na nią zdobyć. Jeśli wymagamy, by inni traktowali nas z szacunkiem, zacznijmy sami tak postępować. więcej na https://www.dzienzycia.pl/nasze-projekty/biezace/dzien-zyczliwosci,p1350052022 #dzienzyczliwosci #elacjektorelacza #narodowydzienzycia #życzliwość

Opublikowany przez Narodowy Dzień Życia Wtorek, 20 listopada 2018

Człowiek życzliwy to według słownika ktoś «przyjaźnie usposobiony», wyrażający przyjazne uczucia względem innych. A przyjacielskie usposobienie nie jest podejrzliwe i wrogie. Życzliwość to piękny dar, jaki możemy bezinteresownie dawać innym.

Bądźmy dla siebie dobrymi i wyrozumiałymi ludźmi! Umiejmy dążyć do pokoju i nie kłóćmy się! A nawet jeśli się pokłócimy, to życzliwie dochodźmy do zgody.

Autorzy tego filmiku piszą o tym, co możemy zrobić w naszym życiu, żeby było piękniejsze:

Uśmiech jakim obdarzymy pierwszego spotkanego o poranku człowieka, pozwoli i jemu tego dnia nieść serdeczność dalej. Dobre gesty, słowa pełne łagodności, cierpliwość w obliczu złości zmienią nasz świat. Żeby zasłużyć na życzliwość innych, samemu trzeba się na nią zdobyć. Jeśli wymagamy, by inni traktowali nas z szacunkiem, zacznijmy sami tak postępować.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Alosza Awdiejew
24,43 zł
34,90 zł

Przekrój życia ludzkiego w kawał(k)ach

Gdzie kryje się dowcip? Na kartach książki. I to nie jeden. Kilkaset. Nasz człowiek z Rosji Alosza Awdiejew zbiera kawały od 40 lat. Mógł w tym czasie wiele osiągnąć, np....

Skomentuj artykuł

Życzliwość dla drugiego człowieka? Dzisiaj miej ją szczególnie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.