Ma 85 lat i w tym roku pisał maturę. "Nie ma się czego bać!"

Ma 85 lat i w tym roku pisał maturę. "Nie ma się czego bać!"
Fot. depositphotos.com / Facebook.com
businessinsider.com.pl / stacja7.pl / tk

85-letni Józef Peruga z Kalisza przystąpił w tym roku do matury. Jest najstarszą osobą w Polsce, która zdawała ten egzamin. Osiągnięcia pogratulował seniorowi sam prezydent miasta.

Józef Peruga, 85-letni maturzysta

Józef Peruga przystąpił do tegorocznego egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu. Wraz z pozostałymi maturzystami pisał egzamin z języka polskiego, niemieckiego, z matematyki oraz geografii.

85-latek dopiero teraz postanowił wykonać krok w kierunku zdania matury, ponieważ w przeszłości nie miał takiej możliwości.

Z wpisu Krystiana Kinastowskiego, prezydenta Kalisza dowiadujemy się, że pan Józef nie miał łatwego dzieciństwa. Urodził się w 1939 roku nieopodal Turku (woj. wielkopolskie). "W czasie wojny, jako małe dziecko, był więźniem niemieckiego obozu. Mieszkał w kilku rejonach kraju, między innymi w Kowarach. Przez lata pracował jako kierowca autobusów i ciężarówek" – napisał Kinastowski.

DEON.PL POLECA

Józef Peruga przyznaje jednak, że chciał zajmować się zupełnie czymś innym. - Chciałem być policjantem, pracować w wydziale ruchu drogowego. Nie udało się, bo tego wykształcenia zabrakło. Idźcie na maturę. Warto. Nie ma się czego bać! – zaapelował mężczyzna.

Po zakończonych egzaminach senior spotkał się w ratuszu z prezydentem Kalisza, który osobiście mu pogratulował. – Panie Józefie, pana postawa budzi szacunek i uznanie – mówił prezydent Kalisza.

Źródło: businessinsider.com.pl / stacja7.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Kim chcę być? Kim są ludzie wokół mnie i jaki mają na mnie wpływ? Jak oceniam ich i siebie? Co jest moim celem w życiu? Udzielenie szczerej odpowiedzi na te pytania umożliwia człowiekowi lepsze zrozumienie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ma 85 lat i w tym roku pisał maturę. "Nie ma się czego bać!"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.