Zapalił się dach szkoły. W środku uczniowie pisali maturę

Zapalił się dach szkoły. W środku uczniowie pisali maturę
Fot. PAP/Paweł Supernak
PAP / tk

W Grodzisku Mazowieckim pali się dach liceum przy ulicy Żwirki i Wigury. Przed przybyciem strażakami ewakuowało się 60 osób. Pożar wybuchł około godziny 12, gdy kończyły się matury z języka angielskiego.

Pożar dachu szkoły

Oficer prasowa Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie mł. kpt. Katarzyna Urbanowska poinformowała, że na początku objęta pożarem była powierzchnia około 20 metrów kwadratowych. - W tej chwili już na pewno więcej - dodała około godziny 13.

- Na miejscu pracuje 10 zastępów straży pożarnej, w tym cysterna, zbiornik i podnośnik - powiedziała rzeczniczka. Zaznaczyła, że zgłoszenie o pożarze strażacy dostali kilka minut po godzinie 12.

Jak poinformował dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik, według stanu jego wiedzy do pożaru doszło już po zakończeniu pisemnego egzaminu z języka angielskiego. Szef CKE zaznaczył, że gdyby okazało się, że jednak w trakcie egzaminu, to maturzyści będą mogli przystąpić do niego ponownie w drugim terminie w czerwcu. Smolik poinformował także, że pozostałe egzaminy w tej sesji maturalnej, zarówno pisemne, jak i ustne maturzyści będą pisać w innej szkole.

W poniedziałek rano o godz. 9 rozpoczęły się pisemne egzaminy maturalne z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. W zależności od rodzaju egzaminu trwały 150 lub 180 minut.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zapalił się dach szkoły. W środku uczniowie pisali maturę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.