Atak dronów na Kursk; w mieście wybuchł pożar

Atak dronów na Kursk; w mieście wybuchł pożar
fot. PAP/EPA/ARTEM BAIDALA
PAP

Miasto Kursk w europejskiej części Rosji zostało w sobotę zaatakowane przez drony; w mieście wybuchł pożar – poinformowały rosyjskie kanały na Telegramie. Władze miejskie nie skomentowały tych doniesień.

W niektórych dzielniach Kurska słychać było wybuchy. Potem media powiadomiły, że zapaliły się plastikowe rury na terenie miasta.

W nocy z soboty na niedzielę rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało o ataku dronów na osiem obwodów kraju. Według źródeł w służbach specjalnych, na które powołał się ukraiński portal NV, była to wspólna operacja ukraińskiego wywiadu wojskowego i Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).

Ukraińskie media oraz agencja Reutera, powołując się na gubernatora obwodu smoleńskiego, informowały w sobotę rano o pożarze magazynu paliw w obwodzie smoleńskim na zachodzie Rosji po ukraińskim ataku dronów. Według strony rosyjskiej celem nalotów stały się także obiekty w rosyjskich obwodach biełgorodzkim, kałuskim, briańskim i kurskim.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Atak dronów na Kursk; w mieście wybuchł pożar
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.