Mężczyzna zanurkował 52 metry w lodowatym jeziorze. Ustanowił rekord Guinnessa

Mężczyzna zanurkował 52 metry w lodowatym jeziorze. Ustanowił rekord Guinnessa
Fot. RTR Radiotelevisiun Svizra Rumantscha / Facebook.com
dobrewiadomosci.net.pl / tk

40-letni David Vencl z Czech ustanowił rekord Guinnessa po tym, jak zanurkował na głębokość 52 mterów w lodowatym jeziorze Sils w Szwajcarii. Mężczyzna zrobił to na jednym wdechu, a wyczyn zajął mu niecałe dwie minuty.

Kolejny rekord Guinessa Vencla

To już drugi rekord Guinnessa, jaki ustanowił Vencl. Dwa lata temu mężczyzna jako pierwszy przepłynął aż 265 metrów zimnego jeziora. W tym roku jako nurek freedivingowy (na jednym oddechu i bez specjalnego sprzętu – przyp. red.) zanurzył się w lodowatym jeziorze osiągając głębokość 52,1 metrów.

„Po wynurzeniu z przerębla po jednej minucie i 54 sekundach Vencl przekazał przedmiot, który czekał na niego w odmętach jeziora Sils, gdzie temperatura wody wynosiła od 1 do 4 stopni Celsjusza” – czytamy na dobrewiadomosci.net.pl.

Po ustanowieniu rekordu 40-latek uczcił sukces otwierając butelkę szampana. Następnie udał się na badania medyczne w szpitalu. Na szczęście lekarze stwierdzili, że nie doznał żadnych urazów zagrażających życiu.

DEON.PL POLECA

- Przebywanie w zimnej wodzie to dla niego żadna trudność. Brak tlenu to dla niego coś normalnego. Ale to było zupełnie inne doświadczenie, ponieważ naprawdę trudno jest wytrzymać z ciśnieniem w uszach w takich warunkach – powiedział Kalous, promotor Vencla.

- Jeśli połączyć te trzy rzeczy: zimną wodę, brak tlenu i problem z pracą pod ciśnieniem, to jest to coś bardzo wyjątkowego – zaznaczył.

Źródło: dobrewiadomosci.net.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Kim chcę być? Kim są ludzie wokół mnie i jaki mają na mnie wpływ? Jak oceniam ich i siebie? Co jest moim celem w życiu? Udzielenie szczerej odpowiedzi na te pytania umożliwia człowiekowi lepsze zrozumienie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Mężczyzna zanurkował 52 metry w lodowatym jeziorze. Ustanowił rekord Guinnessa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.