Odszedł ulubieniec Benedykta XVI, czarny kot Puszkin. Miał 19 lat

Odszedł ulubieniec Benedykta XVI, czarny kot Puszkin. Miał 19 lat
(fot. Frippitaun / Shutterstock.com / Lawrence Gregory / twitter.com)
"Catholic Herald" / twitter.com / pk

Zwierzę bardzo spodobało się Benedyktowi XVI w czasie jego pielgrzymki do Wielkiej Brytanii w 2010 roku. "Czyż nie jesteś piękny?" - miał zawołać papież na jego widok.


Kim był Puszkin?

Podczas wizyty Benedykta XVI w Wielkiej Brytanii w 2010 roku doszło do niecodziennego spotkania. Papież, odwiedzając Oratorium w Birmingham, poznał czarnego kota imieniem Puszkin.

Kiedy Benedykt XVI przybył do Birmingham, Puszkin zaczął głośno miałczeć, a gdy papież go podziwiał, dostojnie wyciągnął łapę, "zachowując pełne godności, modlitewne milczenie" - relacjonuje niecodzienne spotkanie portal "Catholic Herald".

To zdjęcie Benedykta XVI obiegło cały Internet>>

Zwierzę bardzo spodobało się Ojcu Świętemu, który je pogłaskał i wypowiedział słynne słowa: "Czyż nie jesteś piękny? Czyż nie jesteś piękny?". Papież pytał również o wiek kota.

W czasie spotkania z Benedyktem XVI, Puszkin miał na sobie wstążkę w papieskich barwach.


Zdrowie kota pogorszyło się w niedzielę

Puszkin od jakiegoś czasu cierpiał na problemy z tarczycą. Do poważnego osłabienia organizmu doszło jednak w niedzielę, kiedy zwierzę przestało jeść.

Czy nasze zwierzaki pójdą do nieba?>>

Kiedy Puszkin zdechł, do Birmingham zaczęły spływać kondolencje. Jedną z pierwszych osób, które wyraziły żal z powodu odejścia czarnego kocura, był pracujący w oratorium archiwista, Lawrence Gregory. Napisał on na Twitterze:

"Był świetnym asystentem w archiwach, bardzo utalentowanym w #CATaloguing".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI
17,94 zł
29,90 zł

Przychodząc, Bóg zbliżył się do nas, i my powinniśmy przyzwyczajać się do przebywania z Nim. Dlatego też przyjście Pana ma na celu nauczyć nas patrzeć oczami Boga i umiłować koleje losu, świat i wszystko, co...

Skomentuj artykuł

Odszedł ulubieniec Benedykta XVI, czarny kot Puszkin. Miał 19 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.