Ornaty na wybiegu. Dobry pomysł czy kontrowersja?

Ornaty na wybiegu. Dobry pomysł czy kontrowersja?
(fot. facebook.com/ youtube.com/targikielce)
2 lata temu
youtube.com/targikielce / sz

Podczas wystawy SACROEXPO w Kielcach miał miejsce pokaz mody. I nie byłoby, w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że chodzi o… ornaty!

SACROEXPO to największe w Polsce targi budownictwa i wyposażenia kościołów. Można na nich znaleźć dosłownie wszystko np. szaty liturgiczne, elementy dekoracyjne i dewocjonalia. Z tej okazji miał miejsce wyjątkowy pokaz mody, a może lepiej powiedzieć o nim "specyficzny".

Pokaz mody liturgicznej ks. Marka Wójcika oraz firmy Haftina Textile Group podczas Wystawa SacroExpo 2017.

Opublikowany przez Targi Kielce S.A. na 13 czerwca 2017

Na wybiegu pojawili się młodzi mężczyźni w ornatach. Wszystkie były projektu ks. Marka Wójcika. Cała kolekcja powstała z okazji jego 30-lecia kapłaństwa. Jak zdradził portalowi naszemiasto.pl: "Były one inspirowane szczególnymi momentami mojego życia, fascynacją modą i różnymi krajami".

Co ciekawe w na wybiegu nie wystąpili zawodowi modele, ale w ich rolę wcielili się piłkarze drużyny MKS Piotrkowianin z Piotrkowa Trybunalskiego.

Jakie odczucia budzi w was oglądanie takiego pokazu? Co o nim myślicie? Przesada, znak czasów, a może trafiony pomysł?

Podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami w komentarzach pod materiałem i na profilu facebook.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ornaty na wybiegu. Dobry pomysł czy kontrowersja?
Komentarze (6)
JW
Jarosław Wojtas
16 czerwca 2017, 18:21
Osobiście czuję się zniesmaczony. Z tych kilkudzisięciu raptem kilka wygląda jak na ornat przystało.
KB
Kinga Bartos
15 czerwca 2017, 11:42
Coś się chyba wszystko temu kapłanowi pokręciło... Bóg z idolem, liturgia z folklorem, sacrum z tandeciarstwem... jeszcze jeden pogubiony, który inwestuje w swoje pięć minut chwały.
MK
Mariusz Kurpanik
14 czerwca 2017, 23:44
Boże widzisz i niegrzmisz..Ornat ma byc skromny a zarazem, ukazywac jaka uroczystosc jest,a tu widze ze zaczyna sie manipulowac z wygladem ornatow,czuc mi ta na mode koscielna...ktora ktos chce narzucic...na litosc Boska!!!nie robcie z Kosciola zartow :(
14 czerwca 2017, 21:47
Panie ratuj bo giniemy. Jak już biskupi pozwalają księżom na takie dewiacje, to co się dziwić innym. Strój tego księdza nie przystoi osobie duchownej, która powinna być osobą wyważoną, skromną także w ubiorze, a nie taka ekstrawagancka.
MF
Marta Fulczyk
14 czerwca 2017, 21:46
Globalizacja + Multi Kulti = zanik tożsamości i odcięcie od korzeni =>Drzewo umiera (*) ( Cóż, to co normą jest u innych to nie jest normą gdzie indziej .Co by to było gdyby buddyjscy mnisi lub islamscy kapłani zaczęli wśród siebie propagować stroje afrykańskich szamanów..........To jest ciekawa sprawa .... No ale cóż..... Europejscy Chrześcijanie są futrowani czymś co nie pochodzi od nich . A wiadomo , że Polakom najlepiej smakuje i służy to co polskie. Od tego można dostać niestawności.... )
Barbara
Barbara
14 czerwca 2017, 20:14
jak dla mnie to porażka....

Skomentuj artykuł

Ornaty na wybiegu. Dobry pomysł czy kontrowersja?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.