Włochy: apel o zakaz ujawniania zakończeń filmów i seriali

Włochy: apel o zakaz ujawniania zakończeń filmów i seriali
(fot. shutterstock.com)
PAP / pk

We Włoszech trwa zbiórka podpisów pod petycją o uznanie za przestępstwo rozpowszechnianie informacji o zakończeniu filmów i seriali telewizyjnych. Dla miłośników kina i telewizji, podkreśla się, jest to prawdziwa zmora.

Media zauważają, że taki apel wielu telewidzów i kinomanów od dawna chciało podpisać, ale nikt nie miał dotąd odwagi, by z nim wystąpić. Dotyczy on tzw. spoilerów, czyli informacji o szczegółach zakończenia filmów, publikowanych w portalach społecznościowych i stronach internetowych.

List z inicjatywą wprowadzenia zakazu ujawniania tych informacji pojawił się w internecie, na platformie, na której zbierane są podpisy pod obywatelskimi petycjami i projektami ustaw.

"Plaga spoilerów w sieci szerzy się w niekontrolowany sposób rujnując doznania milionów widzów. Nadszedł moment, by wydać przepisy prawa w reakcji na ten problem społeczny" - podkreślono w odezwie grupy internautów.

Pomysł ten spotkał się z dużym zainteresowaniem i poparciem.

DEON.PL POLECA

Na początku tego roku z czołówek włoskiej prasy przez wiele dni nie schodził incydent, do jakiego doszło podczas nocy sylwestrowej w telewizji publicznej RAI. W trakcie transmisji z koncertu wśród wyświetlanych SMS-ów od widzów z życzeniami noworocznymi znalazł się i taki, w którym wyjawiony został finał najnowszej części filmu "Gwiezdne wojny", która wchodziła wtedy na ekrany. Uznano to wtedy za naruszenie obowiązujących, choć niepisanych, zasad.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Włochy: apel o zakaz ujawniania zakończeń filmów i seriali
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.