Zobacz jak wyglądają kilkudniowe tygryski

Zobacz jak wyglądają kilkudniowe tygryski
(fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
PAP / ptt / pk

Dwa białe tygrysy bengalskie urodziły się kilka dni temu w Zoo Safari w Borysewie k. Poddębic (Łódzkie). Maluchy - samiec i samica - ważą po ok. 1,5 kg i są karmione butelką przez pracowników ogrodu. Na razie nie mają imion.

- Będzie ogłoszony konkurs, w którym wybierzemy imiona dla naszych maluchów - powiedział PAP właściciel Zoo Safari w Borysewie Andrzej Pabich.

DEON.PL POLECA
Młode tygrysy piją mleko z butelki, bo ich matka, dla której był to pierwszy poród, nie podjęła karmienia. Cała trójka jest jednak zdrowa. Wkrótce maluchy będzie można obserwować za pośrednictwem kamery internetowej, która ma być zainstalowana w ich boksie.

Zwierzęta o białym umaszczeniu stały się już znakiem rozpoznawczym Borysewa, gdzie przed przyjściem na świat białych tygrysów świętowano też m.in. narodziny białych lwów.

- Białe zwierzaki bardzo ciężko pozyskać, ale jak już się uda, to satysfakcja jest ogromna. A gdy później doczeka się takich zwierząt z własnego chowu, to radość jest podwójna - wyjaśnił Pabich.

W kwietniu w Borysewie oprócz białych tygrysów na świat przyszły również maluchy kuca i podlegającego ochronie węgierskiego bydła szarego.

Zoo Safari w Borysewie ma powierzchnię ok. 22 hektarów. Można w nim oglądać zwierzęta z sześciu kontynentów. Oprócz białych lwów i tygrysów są wśród nich również m.in. wilki polarne, alpaki, mandryle, żyrafy siatkowane, pumy, serwale, dingo, kilka gatunków antylop i małp, bawoły indyjskie, tapiry, zebry, kangury, kajmany, wielbłądy jednogarbne, ptactwo wodne, żółwie, a także foka.

Zobacz jak wyglądają kilkudniowe tygryski - zdjęcie w treści artykułu

(fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Zobacz jak wyglądają kilkudniowe tygryski - zdjęcie w treści artykułu nr 1

(fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Zobacz jak wyglądają kilkudniowe tygryski - zdjęcie w treści artykułu nr 2

(fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Zobacz jak wyglądają kilkudniowe tygryski - zdjęcie w treści artykułu nr 3

(fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zobacz jak wyglądają kilkudniowe tygryski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.