Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu (fot. materiały organizatora/ culture.pl)
culture.pl / ns

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu organizowany co roku przez Teatr Na Woli i działające tam Warszawskie Centrum Pantomimy to przegląd teatrów pantomimy z całego świata. Główną ideą wydarzenia jest prezentacja współczesnych form tej pięknej i wciąż rozwijajacej się sztuki teatralnej.

Wierność tradycji pantomimy jako sztuki, która treść spektakli potrafi w pełni wyrażać poza słowami sprawiła, że Festiwal został uznany przez dyrektorów europejskich festiwali pantomimy za jedyny festiwal na świecie prezentujący niemal wyłącznie spektakle niewerbalne.

Różnorodność form, treści czy stylów prezentowanych spektakli bardzo dobrze oddaje charakter oraz linię artystyczną festiwalu. Organizatorzy wychodzą bowiem z założenia, że nie istnieje jeden, kanoniczny teatr pantomimy, a różnice pomiędzy poszczególnymi spektaklami są dowodem na bogactwo źródła, z którego powstały.

Istotną częścią wydarzenia jest program warsztatowy, bez którego trudno wyobrazić sobie tak ważny międzynarodowy festiwal. Co roku zajęcia prowadzą wybitni artyści z Europy i USA. Warsztaty są otwarte dla wszystkich chętnych.

Od 2005 roku dyrektorem Festiwalu jest Bartłomiej Ostapczuk - aktor mim, autor scenariuszy i reżyserii przedstawień teatru pantomimy, animator środowiska współczesnej pantomimy w Polsce i założyciel Warszawskiego Centrum Pantomimy w Teatrze Na Woli.

Ważnym wydarzeniem Festiwalu będzie Wieczór Współczesnej Pantomimy ‒ tworzona w czasie trwania festiwalu prezentacja etiud w wykonaniu kilkudziesięciu artystów z całego świata.

W ramach festiwalu odbywać się będą warsztaty prowadzone przez artystów z Europy i USA.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.