"Mindware" - technologie dialogu

"Mindware" - technologie dialogu
Program rezydencyjny "Mindware" (żr. zdj. culture.pl)
culture.pl

Program rezydencyjny "Mindware" to pole dla artystycznej refleksji i interwencji w miejskiej przestrzeni komunikacji społecznej.

Przestrzeń ta jest dzisiaj zdominowana przez cyfrowe technologie medialne i łączące je sieci, które wytyczają także nowe sposoby postrzegania i rozumienia rzeczywistości. Technologie te nie tylko na stałe zagościły w krajobrazie przestrzeni publicznej - zarówno w sensie obecności fizycznej jak i na poziomie niewidzialnych gołym okiem zasięgów i transmisji - ale z impetem podbijają zbiorowe wyobraźnie i zmieniają towarzyszące im języki.

Płaszczyzną w realizacji lubelskich rezydencji artystycznych będą krytyczne odniesienia do "cyfrowych" wyobrażeń i języków: logika "cyfrowych" imaginariów kultury i dokonywane na jej podstawie re-kodowanie kultury.

Artyści-rezydenci zmierzą się, przy pomocy badaczy komunikacji i kultury, z fizycznie istniejącym miejskim "hardware", czyli infrastrukturą miasta, i regulującym ją w codziennym użytkowaniu "systemem operacyjnym", czyli stosowanymi regułami komunikacji. Powstające w ramach projektu dzieła sztuki będą zatem żywym "software" kultury, ucieleśnieniami tytułowego "mindware".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Mindware" - technologie dialogu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.