Edyta Geppert & Kroke w Krakowie

Edyta Geppert & Kroke w Krakowie
Okładka płyty "Śpiewam życie"
wab

Piosenek Edyty Geppert słucha się tak, jak intymnych zwierzeń. Kroke tworzy nowe, unikalne kompozycje, a także brzmienie niespotykane dotąd w muzyce żydowskiej. Ich wspólnego koncertu będzie można wysłuchać w Krakowie.

Artyści swoje siły połączyli kilka lat temu - owocem ich współpracy był wyjątkowy program "Śpiewam życie", stworzony przy udziale znakomitego aranżera Krzysztofa Herdzina i perkusisty Tomasza Grochota, w reżyserii Piotra Loretza. Połączenie wręcz magiczne, a ich wspólne koncertowanie to spotkanie prawdziwych żywiołów muzycznych.

DEON.PL POLECA

Edyta Geppert od ponad 25 lat poraża swym scenicznym wizerunkiem, niepowtarzalnymi koncertami, na których atmosfera skupienia wciąga absolutnie każdego. Znakomite interpretacje starannie dobranego repertuaru wzruszają, bawią, fascynują niezmiennie. Ludzie uwielbiają Edytę Geppert - do tej pory sprzedała ponad 1,5 miliona płyt.

- Często spotykam się z argumentacją, że moich piosenek trzeba słuchać uważnie, a podobno dzisiaj nie ma na to czasu. Mam nadzieję, że zawsze będą ludzie, którzy oczekują od piosenki czegoś więcej, niż tylko powodu do rytmicznego kiwania głową i grupowego podskakiwania. Wierzę w piosenkę. W ciągu trzech minut można przeżyć dramat, zwątpienie, radość, ból ... Ale, żeby tak było piosenka musi być napisana przez autorów tworzących z potrzeby serca i umysłu, obdarzonych na dodatek talentem. A to zdarza się coraz rzadziej - mówi Geppert.

Kroke oznacza w języku jidysz po prostu „Kraków”. Trzech absolwentów akademii muzycznej Jerzy Bawół (akordeon), Tomasz Lato (bas) i Tomasz Kukurba (skrzypce) po przejściu przez fazy muzyki klasycznej, jazzu i progresywnej skupili się na repertuarze z kręgu tradycji żydowskiej ze środkowowschodniej Europy oraz cygańskiej z Bałkan. Dzięki wyczuciu klimatu i solidnemu warsztatowi, prędko zostali docenieni na Zachodzie. Przez dziesięć lat działalność wydali trzy albumy, a wystąpili u boku takich gwiazd jak Ravi Shankar, The Klezmatics, Van Morrison, na festiwalu Petera Gabriela czy pracowali dla Stevena Spielberga przy filmie Lista Schindlera.

Koncert odbędzie się 12 stycznia w krakowskiej Alchemii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Edyta Geppert & Kroke w Krakowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.