Idealna piosenka na listopadową środę. Nastraja pozytywnie i dodaje energii do działania [WIDEO]

Idealna piosenka na listopadową środę. Nastraja pozytywnie i dodaje energii do działania [WIDEO]
(fot. shutterstock.com)
Tabb&Sound'N'Grace/ youtube.com/ed

Z pierwszego zdania tego utworu mógłby być dumny nie tylko św. Paweł, ale też św. Ignacy Loyola. Posłuchajcie i dajcie znać, jak wam się podoba.

Niezbędnik chrześcijanina

"Za ten nowy dzień, nieprzewidywalny wiem, ale zawsze szczodry podziękować chcę, nim na dobre zacznie się" - z pierwszym zdaniem zgodziłby się nie tylko święty Paweł, który pisząc do Kolosan, zachęcał ich do praktykowania wdzięczności: "I bądźcie wdzięczni!" (Kol 3, 15), wymieniając ją jako niezbędny element życia chrześcijanina, ale też św. Ignacy Loyola, który dziękowanie umieścił w pierwszym punkcie autorskiego rachunku sumienia. Polecał wdzięczność za "dobrodziejstwa".

James Martin SJ w "Jezuickim Przewodniku po prawie wszystkim" wyjaśnia, czym one są: "Z kategorii rzeczy oczywistych - byłyby to dobre wieści, czułe chwile z małżonkiem, sfinalizowanie ważnego projektu w pracy. Z rzeczy mniej oczywistych - zadziwiający refleks światła słonecznego na chodniku w środku smętnego zimowego dnia, smak kanapki z szynką i z serem w czasie przerwy obiadowej, satysfakcja pod koniec dnia poświęconego opiece nad dziećmi".

Bez względu na listopadowe pluchy i życiowe zawieruchy wiele jest rzeczy, które warto zauważyć i... poczuć się idealnie. A jakie ty masz teraz powody do wdzięczności?

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
James Martin SJ

Nie jest to przewodnik, który umożliwi zrozumienie wszystkiego o wszystkim.Pokazuje on raczej, jak odnaleźć Boga w każdym wymiarze swojego życia.

  • Skąd mam wiedzieć, co powinienem w życiu robić?
  • Skąd mam wiedzieć, kim być w życiu?
  • ...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Idealna piosenka na listopadową środę. Nastraja pozytywnie i dodaje energii do działania [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.