Niedzielne Inspiracje vol. 34 - Mate.o i przyjaciele

Niedzielne Inspiracje vol. 34 - Mate.o i przyjaciele
(fot. facebook.com/mateoband)
Piotr Żyłka / DEON.pl

W najnowszym wydaniu Niedzielnych Inspiracji pozostaniemy w Polsce. Kompozytor, autor tekstów, wokalista, fotograf - przed Wami Mate.o.

Promotor pracy dyplomowej Mateusza, Piotr Komorowski po obronie dyplomu, żartobliwie stwierdził: "najlepszy muzyk wśród fotografów i najlepszy fotograf wśród muzyków."

Debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku. Od tamtej pory nagrał trzy autorskie albumy: "Totalne Uwielbienie" (1997), "Jesteś dobry dla mnie" (2002), "Zapominam siebie" (2006). W 2004 roku wydał singiel w wersji anglojęzycznej: "Acoustic summer 04". Współpracował z amerykańskim producentem muzycznym Hank Luec, nad albumem w języku angielskim. Zagrał setki koncertów w całym kraju, na scenach małych klubów, teatrów, ośrodków kultury, kościołów, festiwali. Koncertował również międzynarodowo, odwiedzając takie kraje jak: Stany Zjednoczone, Kanada, Niemcy, Białoruś, Ukraina, Czechy, Słowacja, Anglia, Szkocja, Węgry, Indie.

Jest również znany z wieloletniej współpracy jako wokalista i autor piosenek z zespołami: TGD oraz New life’m, z którymi nagrał w sumie 6 albumów. Współpracował z artystami jak: Natalia Niemen, Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Paweł Bzim Zarecki, Piotr Wojtasik, Mieczysław Szcześniak.

Muzyki Mate.O, nie sposób przypisać do jednego nurtu muzycznego. To poprostu “piosenka autorska", w której słychać elementy folku, rhytm&bluesa, rocka, jazzu. Piosenki z niebanalną harmonią i tekstami, które znalazły swoich wielu odbiorców i wiernych fanów.

Dziś polecam nowy koncertowy album Mate.o, który został nagrany w toruńskim klubie Lizard King w grudniu 2011 roku i wydany w kwietniu tego roku.

Mate.o
"Usiądź przy mnie"

1. Pocałunek
2. Zapominam siebie
3. Naucz mnie ciszy
4. Lekki jak ptak
5. Utkany
6. Ty i ja
7. Usiądź przy mnie
8. Musisz komuś służyć
9. Outro / Improwizacja
10. Szukaj jej
11. Outro / Improwizacja
12. Twoim być
13. Jestem Twój
14. Dobranocka dla

Na koniec klip do utworu tytułowego "Usiądź przy mnie". Miłego słuchania i dobrej niedzieli!

POSŁUCHAJ WYKONAWCÓW PREZENTOWANYCH

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Niedzielne Inspiracje vol. 34 - Mate.o i przyjaciele
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.