Poznań: startuje "Gospel Power Up Festival"

Poznań: startuje "Gospel Power Up Festival"
(źr. gospeljoy.pl/gospelpowerup/)
KAI / wm

Koncertem kanadyjskich instruktorów Gospel oraz światowej sławy chóru "Gospel Joy", dziś wieczorem w Poznaniu rozpoczyna się "Gospel Power Up Festival". Połączony z warsztatami tematycznymi festiwal muzyki Gospel potrwa do 6 listopada.

"Gospel Power Up Festival" organizowany przez poznańską Fundację Pro Novis odbywa się w Centrum Kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uczestników imprezy, których z całej Polski przybyło ponad 200, szkolić będzie 11 instruktorów, w tym 7 z Kanady.

DEON.PL POLECA

- Nasz festiwal to nowa formuła spotkań z muzyką Gospel. Będą jej bowiem towarzyszyć także inne rodzaje muzyki. W tej formule warsztaty pozostaną głównym, ale nie jedynym punktem programu - wyjaśnia KAI Andrzej Górski, prezes Fundacji Pro Novis.

Już wieczorem pierwszego festiwalowego dnia odbędzie się koncert instruktorów. Zaraz po nich wystąpi światowej sławy chór "Gospel Joy" obchodzący w tym roku 15-lecie istnienia. Całe wydarzenie zakończy się natomiast w niedzielę o godz. 17 koncertem finałowym.

- Osoby biorące udział w tym wydarzeniu mogą wybrać dla siebie dowolne warsztaty spośród 18 przygotowanych propozycji - zaznacza Barbara Dłubak z Fundacji Pro Novis dodając, że oferta warsztatowa obejmuje m.in. zajęcia dla solistów początkujących i zaawansowanych, uczące choreografii, właściwej postawy scenicznej czy pisania utworów lub przeznaczone dla dyrygentów i liderów chórów.

Jak podkreślają organizatorzy festiwalu, jest to propozycja skierowana nie tylko do dorosłych. Odbędą się bowiem również warsztaty Gospel dla dzieci do 10. roku życia i, po raz pierwszy w Polsce, warsztaty Gospel dla młodzieży w wieku 11-15 lat.

Ekumeniczna Fundacja Pro Novis działa w Poznaniu od 2003 r. Od początku swojego istnienia zajmuje się organizacją Warsztatów Muzyki Gospel, obecnie już w pięciu miastach Polski: w Poznaniu, Szczecinie, Bydgoszczy, Toruniu, Wrocławiu i Warszawie. Wydarzenia te są inicjatywą ludzi wierzących, którzy kochają muzykę Gospel i poprzez nią chcą dzielić się z innymi ludźmi wartościami wspólnymi dla wszystkich chrześcijan. Fundacja działa na zasadach non-profit.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Poznań: startuje "Gospel Power Up Festival"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.