Rozpoczął się Wrocławski Festiwal Gitarowy

Rozpoczął się Wrocławski Festiwal Gitarowy
(fot. sxc.hu)
7 lat temu
PAP / pz

Koncertem hiszpańskiego kwartetu Ultra High Flamenco rozpoczął się w środę Wrocławski Festiwal Gitarowy. W trakcie imprezy odbędzie się dziesięć koncertów oraz warsztaty muzyczne. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie angielski gitarzysta jazzowy John McLaughlin.

Festiwal gitarowy we Wrocławiu organizowany jest już po raz 15. Co roku w programie imprezy znajdują się koncerty gitarowe rożnych stylów muzycznych. Także w tym roku melomani będą mogli wysłuchać dźwięków gitary klasycznej, koncertów flamenco czy muzyki jazzowej.

Jako pierwszy przed wrocławską publicznością zaprezentował się hiszpański kwartet Ultra High Flamenco, który powstał w 2007 r. z inicjatywy tancerza Joaquina Grilo. Prezentowana przez artystów z Półwyspu Iberyjskiego muzyka to połączenie instrumentalnego flamenco i improwizacji jazzowej.

Wydarzeniem tegorocznej edycji ma być koncert angielskiego gitarzysty jazzowego Johna McLaughlina oraz zespołu The 4th Dimension. Formacja powstała w wyniku współpracy artystów wywodzących się z różnych kultur.

McLaughlin to jeden z najwybitniejszych gitarzystów na świecie. Współpracował m.in. z Jimmym Hendriksem, Milesem Davisem czy Carlosem Santaną. Koncert odbędzie się 3 listopada we wrocławskiej Hali Orbita.

Kolejnym znanym gitarzystą, którego muzykę będzie można usłyszeć podczas festiwalu, jest uznawany za mistrza fingerstyle Australijczyk Tommy Emmanuel. Artysta, którego koncert odbędzie się 8 listopada, ma na koncie ponad 20 nagranych płyt.

W programie festiwalu znalazły się również koncerty wirtuozów gitary z Włoch, Polski, Chorwacji, Austrii oraz Szwajcarii. Impreza zakończy się 8 listopada.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rozpoczął się Wrocławski Festiwal Gitarowy
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Rozpoczął się Wrocławski Festiwal Gitarowy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.