The Killers, Placebo na Coke Live Festiwal

The Killers, Placebo na Coke Live Festiwal
PAP / drr

Zespoły The Killers, Placebo i The Roots będą gwiazdami tegorocznego Coke Live Music Festival 2012. Impreza odbędzie się 11 i 12 sierpnia w Krakowie na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Jak poinformował Mikołaj Ziółkowski z firmy Alter Art organizującej imprezę ma ona nieco zmienioną formułę - festiwal rozpocznie się już w piątek 10 sierpnia od wydarzeń muzycznych w krakowskich klubach. Szczegóły zostaną podane w najbliższych tygodniach.

DEON.PL POLECA

The Killers formacja z Las Vegas będzie prezentowała w Krakowie swój najnowszy album. - Udało nam się doprowadzić do tego, że nowy materiał zespołu, który jest jednym z kilku najbardziej oczekiwanych w tym roku, zostanie zaprezentowany premierowo w Krakowie, na początek krótkiej, dość ekskluzywnej trasy europejskiej - mówił Ziółkowski.

Specjalnie z USA do Krakowa przyleci hip-hopowa formacja The Roots. - Zespół gra w tym roku mało koncertów w Europie, ponieważ jest zaangażowany w realizację dużego programu telewizyjnego w Stanach Zjednoczonych - powiedział Ziółkowski.

Drugiego dnia festiwalu wystąpi Placebo, zespół obecny na scenie muzycznej od 15 lat i mający w swym dorobku sześć albumów. Publiczność w Krakowie będzie miała szansę usłyszeć podczas koncertu materiał przygotowywany na kolejną płytę.

Dla fanów muzyki będzie działało w Krakowie pole namiotowe z 4 tys. miejsc. Jak zapewnił Ziółkowski bardzo zależy mu na tym, by festiwal nadal był organizowany w Krakowie. - Mam nadzieję, że wizja Krakowa, który chce być miastem na poziomie Barcelony, Paryża i Londynu i innych kreatywnych ośrodków kulturalnych będzie dominująca. Chcę, żeby ta impreza odbywała się w Krakowie, bo tu powstała - powiedział Ziółkowski.

Dyskusja o losach wielu krakowskich imprez kulturalnych rozgorzała w tym roku po cięciach w budżecie Krakowa i zmniejszeniu budżetu Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

The Killers, Placebo na Coke Live Festiwal
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.