Zmarł Bobby Farrell, wokalista Boney M.

Zmarł Bobby Farrell, wokalista Boney M.
Farrell był jedynym męskim wokalistą powstałego w połowie lat 70. zespołu Boney M. (fot. EPA/MARTIN ATHENSTAEDT)
PAP / wm

61-letni piosenkarz i tancerz Bobby Farrell, który zdobył sławę jako wokalista grupy Boney M., zmarł w Petersburgu, gdzie przyjechał z koncertami - poinformował w czwartek jego agent John Seine. Przyczyna śmierci artysty nie jest znana.

W czwartek rano Farrella "znaleziono martwego w łóżku" w jego pokoju hotelowym - powiedział Seine agencji AFP.

Dzień wcześniej Farrell zgodnie z planem wystąpił w Petersburgu, jednak przed i po koncercie artysta narzekał na problemy z oddychaniem. Seine dodał, że piosenkarz od 10 lat miał kłopoty zdrowotne.

"Trwa śledztwo w sprawie" śmierci Farrella - powiedział przedstawiciel rosyjskiej prokuratury Siergiej Kapitonow.

W czwartek artysta miał polecieć do Rzymu na kolejny koncert.

Farrell był jedynym męskim wokalistą zespołu Boney M., powstałego w połowie lat 70. i znanego z takich utworów jak "Daddy Cool" czy "By the Rivers of Babylon". Grupa założona przez niemieckiego producenta muzycznego Franka Fariana sprzedała na całym świecie ponad 150 mln płyt.

W 1978 r. Boney M. była pierwszym zespołem muzycznym z Zachodu zaproszonym przez Leonida Breżniewa do ZSRR. Artyści przylecieli sowieckim samolotem wojskowym z Londynu do Moskwy, gdzie na Placu Czerwonym zaśpiewali dla 2,7 tys. Rosjan.

Grupa rozpadła się w 1986 r. Obecnie istnieje pięć składów pod nazwą Boney M.

Roberto "Bobby" Alfonso Farrell pochodził z leżącej na Morzu Karaibskim Aruby, która stanowi terytorium autonomiczne Holandii. Wyspę opuścił w wieku 15 lat i udał się do Norwegii, a następnie do Niemiec, gdzie robił karierę jako DJ. Ostatnio mieszkał w Amsterdamie i był liderem grupy Bobby Farrell's Boney M.

Farrell w 1994 r. rozstał się z żoną, z którą miał dwójkę dzieci. Agencja EFE przypomina, że w tym samym roku holenderski sąd skazał piosenkarza za próbę podpalenia małżonki, którą oblał benzyną.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zmarł Bobby Farrell, wokalista Boney M.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.