Na 50. rocznicę ślubu postawili Maryi kapliczkę. "Może Matka Boża Płacząca wzruszy człowieka?"

Na 50. rocznicę ślubu postawili Maryi kapliczkę. "Może Matka Boża Płacząca wzruszy człowieka?"
Kapliczka państwa Górali i figura Matki Bożej Płaczącej w La Salette. Źródło: DEON / Fot. Informator Brzeski / Depositphotos.com
informatorbrzeski.pl / mł

„Nie płacz Maryjo, choć Cię pali ból. O to prosi Cię i przeprasza Klemens Góral z rodziną." - taki napis znalazł się na postumencie figury, którą w kapliczce ufundowanej na swoje pięćdziesięciolecie ślubu umieścili państwo Jolanta i Klemens Góralowie. Dlaczego wybrali akurat Matkę Bożą z La Salette? 

Porąbka Uszewska to mała miejscowość położona w Małopolsce, niedaleko Brzeska i Tarnowa. Choć ma jedynie ok. 1200 mieszkańców, jest popularnym miejscem pielgrzymkowym, gdyż znajduje się tu Grota Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jednak od tego lata pielgrzymi będą się mogli także pomodlić przy figurce Matki Bożej z La Salette. 

"Może łatwiej przemówiłaby Matka Boża groźna, ale takiej nie ma" 

Wszystko dzięki państwu Góralom, którzy na pięćdziesiątą rocznicę ślubu postanowili sprawić sobie i rodzinie nietypowy prezent.  

"Matka Boska z Lourdes w cudownej figurze stojąca w Grocie na pewno nie jest zazdrosna o figurkę Matki Bożej z La Salette stojącą 2 km dalej" - żartuje w rozmowie z portalem pan Klemens Góral. 

DEON.PL POLECA

Jak czytamy, kapliczka została poświęcona podczas zjazdu całej rodziny. Jej fundator wyjaśnia, że została "wybudowana z intencji całej rodziny jako podziękowanie za otrzymane łaski oraz jako prośba do Boga za przyczyną Matki Bożej o odpuszczenie wszystkich win ciążących na rodzinie". Choć stoi na terenie prywatnym, każdy może się przy niej pomodlić. 

"Na końcu życia liczy się tylko miłość"

Dlaczego państwo Góralowie wybrali figurę Maryi związaną z objawieniami w La Salette? "Wydawało mi się, że może łatwiej współcześnie do ludzi przemówiłaby Matka Boża groźna, ale że takiej nie ma, to może płacząca. Dziś widać Matka, która prosi, przestrzega, ewentualnie upomina, nie odnosi skutku. Może Matka Boża Płacząca wzruszy człowieka? Nie ma przecież nic gorszego od płaczu ojca czy matki nad swoim dzieckiem" - mówi portalowi pan Klemens.

Jak dodaje, gdy człowiek ma już trochę lat, dochodzi powoli do świadomości, że w końcu liczy się tylko miłość i to co zrobiłeś dobrego dla drugiego człowieka, a nie to, co osiągnąłeś". 

Źródło: informatorbrzeski.pl / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

„O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją…”

To pierwsze słowa modlitwy rzymskiej, którą odmawiają ludzie na całym świecie, zwracając się do Maryi gotowej zawsze...

Skomentuj artykuł

Na 50. rocznicę ślubu postawili Maryi kapliczkę. "Może Matka Boża Płacząca wzruszy człowieka?"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.