Australia zbuduje superautostradę dla samochodów elektrycznych

Australia zbuduje superautostradę dla samochodów elektrycznych
(fot. shutterstock.com)
PAP Technologie / pk

Rząd Australii podjął decyzję o budowie superautostrady dla samochodów elektrycznych, która będzie biegła głównie wzdłuż Wielkiej Rafy Koralowej na wschodzie i północnym wschodzie kraju - poinformował w czwartek minister stanowego rządu Queensland Steven Miles.

Autostrada będzie liczyła 1,8 tys. km; zostaną na niej ulokowane darmowe stacje ładowania dla samochodów elektrycznych. - To ambitny projekt, ale chcemy, by jak najwięcej ludzi zaangażowało się w rewolucję pojazdów elektrycznych, co jest krokiem prowadzącym do zmniejszenia w przyszłości emisji (gazów cieplarnianych) - powiedział Miles.

DEON.PL POLECA
Wielka Rafa Koralowa jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych kontynentu; każdego roku przybywa tam około dwóch milionów zwiedzających; w roku 2016 przyniosło to Australii dochód ponad 1,5 mld dol.

Budowa superautostrady przyniesie "inwestycje i wzrost gospodarczy; stworzy nowe miejsca pracy dla osób wysoko wykwalifikowanych" - powiedział szef australijskiej organizacji publicznej zrzeszającej producentów pojazdów elektrycznych (Electric Vehicle Council) Behyad Jafari.

Nowa droga będzie biegła od miejscowości Coolangatta położonej na południu stanu Queensland do miasta Cairns, na północy kraju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Australia zbuduje superautostradę dla samochodów elektrycznych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.